Aktuálně: 5 042 inzerátů173 732 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Je možne pod sliepku ...

anonymní (neregistrovaný) 03.04.2011, 10:27:39 xxx.xxx.56.153
Chcel by som sa opytať či je možne pod sliepku ktora sedi na vajičkach vložiť kuriatka z liahne ale tak neskor asi tyžden,ked sa poliahnu jej vlastne kuriatka,či to nabude na vadu ak jej budu staršie ako te z liahne
J.M. (neregistrovaný) 03.04.2011, 12:45:30 xxx.xxx.105.3
V době sezení ji žádnými kuřata z líhně nerušte. Mohla by z nasezených vajec utéci a také přidávaným kuřatům ublížit. Nemám s tím zkušenost. Ale nejdříve bych se odvážila cizí kuřata přidat kvočně teprve až její vlastní kuřata budou stará tak 3 až 5 dnů a budou už umět žrát a pít. Co se však nezmění během odchovu (i kdyby se přidání cizích kuřat podařilo) bude věk kuřat. Ta cizí přidaná kuřata budou stále starší a silnější, než kuřata vlastní. Tedy ta cizí starší kuřata budou (možná) ta mladší vlastní odstrkovat od krmení. Ta starší se také nacpou dříve pod kvočnu, protože budou silnější. No, ale za pokus to stojí. Když to nebude fungovat, budete muset pro kuřata z líhně pořídit umělou odchovničku, kde budou odchovávaná samostatně a bez živé kvočny.
anonymní (neregistrovaný) 03.04.2011, 15:29:22 xxx.xxx.197.18
...vekový rozdiel medzi kuriatkami ktoré vysedela kvocka a tými ktoré sa jej chystáte pridat by nemal byt vacsí ako 3 dni, malé kuriatka vela casu trávia pad kvockou, a aj kvocka je este taká rozsedená a tak novopridané kurcatá maju dost casu nato aby sa pomiesali s tými jej a kvocka ich v pohode príjme, ale také týzdnové kurcata su uz dost aktívne aj s kvockou..a kvocka uz vtedy velmi lahko rozozná ze nejaké to kuriatko nie je jej a ustedrí mu poriadny dobanec....takze neviem neviem...týzdnový rozdiel sa mi zdá uz dost velký...Vlado
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 04.04.2011, 17:12:19 xxx.xxx.199.2
je to pravda kvocna to rozezna doporucuju dat kvocku s vlastnima nekde do priseri a kurata tam podsadit vecer ale rano ju pohlidat ja vloni podsadil 1denni kurata z lihne bylo to v poho druhy den sem dal este jedno od kamrada tydenni a take v poho a po necelem tydni sem chtel pridat jeste 4 dokupene na burze a napred tak hodinu uplne dobre a kdyz sem dosel za hodinu tak sem jich uz zbiral polomrtve a musel rozehrit pod zarovku a odchovat umele
anonymní (neregistrovaný) 09.10.2011, 20:12:32 xxx.xxx.187.245
tak musim pochvalit je to velmi dobrá kvoka,vidno že aj rozumná a nie ako ostatné kvoky nesedia na svojich vajíčkach,ktoré ich posadili,čiže moj celkový názor...Šikovnučká kvoka
anonymní (neregistrovaný) 09.10.2011, 20:14:13 xxx.xxx.187.245
hej a predáš mi aspon tri kúrence prosím..........ta
CHOVATEL S VELKYM SRDCOM (neregistrovaný) 02.07.2014, 13:55:10 xxx.xxx.194.195

ja som niekde čítal, a viem to aj z vlastnej skúsenosti, že je na povahe samotnej kvočky, či cudzie kuriatka príjme alebo ich bude napádať, odháňať, ďobať, a dokonca ich môže aj usmrtiť.

ale mal som už aj prípad keď kvočka bez problémov prijala prikúpené kuriatka

a zasa iný, keď ich najprv odháňala, no nie extra silno a silou zvyku si na ne zvykla

takže je to len na povahe kvočky, treba skúsiť a pozorovať jej správanie aj správanie kuriatok


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.