Aktuálně: 4 979 inzerátů173 937 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Jak dostat kšíry na žaka?

klára (neregistrovaný) 26.04.2011, 19:00:21 xxx.xxx.105.132
chtěla jsem dopřát našemu žakynovi více pohybu a koupila kšíry. jen se k papouškovi s nimi přiblížím, uletí. bojí se. nevíte někdo, co s tím? děkuji.
Peťula (neregistrovaný) 26.04.2011, 20:11:00 xxx.xxx.6.82
Dobrý večer, nechci Vám brát iluze, ale na kšíry je třeba navykat papouška odmalinka, u dospělých je to problém, ale pokud na tom budete trvat, zabere Vám postupný návyk i několik měsíců. Nelze to uspěchat, dobře si to rozmyslete, můžete tím nevratně poškodit důvěrný vztah mezi Vámi a Vašim papouškem. Hodně štěstí.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 26.04.2011, 21:02:16 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Vím, že už to bylo hodně krát probíráno, ale podle mě by bylo pro Žaka o hodně lepší, kdyby jste ho místo kšír nechala více venku mimo klec prolétat.
anonymní (neregistrovaný) 27.04.2011, 10:29:18 xxx.xxx.89.163
Zase někdo kdo si plete čokla s papouškem.
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 27.04.2011, 11:41:02 xxx.xxx.38.103
Typická reakce neregistrovaného. Slečna nebo paní Klára se slušně zeptala na radu, jak naučit svého papouška na kšíry, zasloužila by si snad slušnou odpověď, nemyslíte? Většina chovatelů je proti jejich používání, jistě oprávněně, neboť spousta majitelů mazlíků si neuvědomuje, že jako je u psa reakcí na ohrožení vrčení a kousnutí, u papouška je to zbrklý útěk, při němž se na kšírech může velmi šeredně zranit. Navíc pro papouška je strach snad nejpřirozenější reakcí, takže se vlastně bojí všeho nového, pro něho je nejjistější stále stejné neměnící se teritorium bytu, klece, voliery, balkonu, prostě není zvědavý na nějaké procházky. Přesto samozřejmě většina majitelů mazlíků nadšeně sleduje papouška na kšírech v trávě vedle deky majitele třeba v létě u rybníka, jak si spokojeně probírá peříčka. Ovšem kšíry jsou pro papouška něco tak blízkého, že pokud se je nenaučí brát jako takřka součást svého těla, která mu umožňuje bezpečnou novou zábavu většinou hned odmalinka, šance na jejich bezpečné a nestresující použití jsou takřka mizivé. Také jsem je zvažovala, ale nakonec nosím svou senegalku ven i s celou její klecí, ve které se cítí bezpečně a přesto může být u mě na trávníku a užívat si čerstvého povětří. Takže rada pro zadavatelku, obraťte se se svým dotazem na některého chovatele, který se věnuje výhradně umělému odchovu mazlíků, jistě najdete takových stránek dost, a snad dostanete i nějaké opravdu zasvěcené a upřímné rady a odpovědi, tady se jich pravděpodobně nedočkáte.
Dvořáčková (neregistrovaný) 30.04.2012, 19:54:50 xxx.xxx.164.135
Kšíry jsou asi na nic.Dali jsme za ně přes 800Kč s tím,že se s nimi musí náš Žako seznámit.Během 10minut byl s nimi seznámen tak dobře,že z kšírů zmizely všechny spoje a tak bych měla do budoucna strach,že by se z nich dostal dobře i v případě úspěchu nandání.takže s kšírami končím.
anonymní (neregistrovaný) 30.04.2012, 20:27:30 xxx.xxx.41.253
Škoda že ty kšíry nestojí ještě víc. Alespoň by z toho měl užitek prodejce, když ne žako.
Petr (neregistrovaný) 25.10.2016, 19:01:04 xxx:xxx.7c07:ac8

Dobrý den  všem chovatelům a nechovatelům. Prosím o názory či odpovědi . Mám Žaka šedého . Je mu 5 měsíců . Vztah perfektní , i když se občas něčeho lekne . Chci se zeptat na určitě večně probírané téma KŠÍRY . Chci po zimě na jaře chodit ven a nechávat ho proletet , ale mám strach , že mi ulítne . Ale kšíry mi nepřipadají jako dobrá volba . Čaem bych chtěl s ním chodit třeba na zahradě venku , při opékání grilování  podobně . Prosím o radu . Nejlépe na kroemobil@seznam.cz . Děkuji všem mnohokrát za názory a rady .

biker70 (neregistrovaný) 28.10.2016, 18:11:23 xxx.xxx.48.30
Odpověď na příspěvek uživatele Petr z 25.10.2016, 19:01:04

Kouknětě sem.... http://www.uzavrena-kridla.cz/uvod-serialu.html                                         Tam vědí,jak na to  :-)  

kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 30.10.2016, 17:54:00 xxx.xxx.189.186

Dobrý den.

Máte zhruba 5% šanci v nejbližším roce až dvou, že naučíte svého papouška na kšíry. Obráceně to vidím na 95% že se vás bude bát a jelikož je to žako, se začne časem škubat. Ale spíš to vidím, že z vás dostane trauma, jen co vás uvidí. Pokud kšíry, tak jedině ručně dokrmenému a sotva hned od prvního opeření aby to bral jako svou součást. Nikoho tím nechci nařknout, ale jak tady bylo zděleno. Je velkým trendem se američtit a vše co je z úesej je nejlepší, a pak je tady snaha o novodobou módu "venčení" papouška na šnůrce.

Co se týká volného letu. Líbit se mi to také líbí, ale připadá mi to k papouškovi trochu nezodpovědné ho takhle dávat v šanc. Za prvé mě nikdo nepřesvědčí, že se může stát, že se něčeho náhle lekne nebo podobně, dezorientuje se a pak je to 50 na 50 a druhá věc. Je to sice dáno místem kde bydlím, ale ikdyž mám "letových" ploch možných k trénování dost, už bych to neudělal z jednoho dúvodu a to jsou dravci. Po širokém okolí máme tolik káňat a dokonce i orli, že bych si netroufl je volně pustit. Už jsem byl párkrát svědkem jak dopadla ararauna nebo žako který uletěl ...... Ale proti gustu žádný dišputát ........

David (neregistrovaný) 29.01.2017, 20:00:32 xxx.xxx.210.44
Odpověď na příspěvek uživatele fylip z 26.04.2011, 21:02:16

A jak ho to naučím aby neuletěl?

 

J.M. (neregistrovaný) 29.01.2017, 23:01:35 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele David z 29.01.2017, 20:00:32

Domnívám se, že každý ochočený pták považuje svého páníčka (paničku) za svého druha (družku), a proto má představu jeho stálé společnosti. Pokud páníček (panička) zmizí svému ochočenému ptačímu příteli (přítelkyni) z dohledu, tak ho začne hledat. A když ho nemůže v nejbližším okolí nalézt, tak uletí dál a dál, až tak daleko, kde doufá, že možná najde nového ptačího druha (družku) svého druhu.

Takže: aby neuletěl, musí být zavřený v kleci, nebo v bytě, nebo ho musí majitel (majitelka) stále hlídat a věnovat mu pozornost.

kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 07.02.2017, 20:45:07 xxx.xxx.189.186

"JAK HO NAUČIT ABY NEULETĚL ?????"

:-) dle mého, se na to lidé ptají od té doby, co je začalo lidstvo chovat v klíckách :-)

upřímně, aby se vrátil k vám, se dá tréningem naučit formou "volného letu" , tréning, tréning a trénig navíc pokud možno s někým, kdo má v tomto zkušenost

a aby neuletěl - to papouška nikdo na 100% nenaučí už ze zásady a sebereflexím papouška, každý papoušek má v sobě sebereflexní chování pro přežití, to znamená, že v dané "evakuační" chvíli prostě uletí

Anonymní (neregistrovaný) 10.02.2017, 19:36:58 xxx.xxx.127.15

dobrý den, může papušek s kšírama létat?

natka (neregistrovaný) 12.02.2017, 09:52:42 xxx.xxx.150.113
Dobrý den,kšíry bych brala jako rozšíření možností letu papouška a nevidím důvod proč neskusit....raději bych kupovala od doporučeného vírobce.Navíc se na učení nesmí uspěchat;)
Honza (neregistrovaný) 21.06.2017, 20:41:02 xxx.xxx.241.170

Zdravím,já kširy také chtěl ale pak jsem je zavrhnul a postavil volieru 2x2m aby mohl být semnou venku

 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.