ŽAKO - lámání (štěpení) zobáku

Dobrý den. náš žakyn má problém s odlamováním kusů zobáku od konce. Může to být způsobeno rychlím růstem, nedostatkem vitamínů, či nedostatkem brusných bidel? Co s tím můžu dělat? děkuji moc za odpovědi, Claire. PS: omlouvám se za kvalitu fotky.
  • Obrázek
neregistrovaný Claire neregistrovaný
také je ten její zobáček už poměrně dlouhý a přerostlý.
neregistrovaný Claire neregistrovaný
Dobrý deň. Netvrdím, že to musí byť prípad Vášho žaka, ale vtáci trpiaci na dilatáciu žľaznatého predžalúdka trpia prerastaným zobáka. Na Vašom mieste by som kontaktoval Mvdr V. Tukača a s ním by som sa poradil. myslím si. že urobí vyšetrenie na Borna - vírus. ktorý spôsobuje túto chorobu.Prajem Vám a Vášmu žakovi, aby som sa mýlil.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Také doufám, že se mýlíte. Náš žakynek je plný života a nehubne.
neregistrovaný Claire neregistrovaný
Ale stejne to nepodceňujte, prerastanie zobáka, hlavne u mladších vtákov takmer vždy súvisí s nejakou chorobou.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Dolní čelist mi připadá normální. Horní mi připadá přerostlá a rohovina má zvláštní barvu. Udělejte fotku hlavy normálně sedícího žakouše. Napište jak je starej,jestli žere něco tvrdšího-větvičky,šišky,ořechy ve skořápce,tvrdý chleba např. a jestli nevyvrhuje celá semínka,či nemá průjem.
neregistrovaný Milan neregistrovaný

Zdravím prosim o radu mam samici Zaka je ji 5 měsíců a vystipla si spodní část zobaku. Kouše dráty z klece ma hračky i krmeni dostává ovoce i zeleninu. Kdyz je mimo klec je v pohode, ale jak ji zavru, tak to začne kouše klec. Ma vystiple obe strany.

  • Obrázek
neregistrovaný Kaficko000 neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 7 (celkem 7)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »