Aktuálně: 5 001 inzerátů173 747 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Společný chov aymar pruhov.

Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 19.08.2011, 00:47:05 xxx.xxx.226.3
Od poloviny roku 2010 zkouším společný chov aymar pruhovaných ve venkovní volieře. Při nákupu ptáků již většina z nich měla cca půl roku. Zpočátku od září 2010 byli společně ve velké volieře bez budek, na zimu se opět společně přestěhovali do zimoviště domů. Poznatky: - ani při přidání nových jedinců nedocházelo k šarvátkám, jen většímu křiku. -barevně se po většinu času drželi tmavé barvy u tmavých. - v zimovací volieře se již začal postupně projevovat dominantní samec, zatím bez šarvátek 29.3.2011 přesun hejna do venkovní voliery do společnosti páru hýlů mexických a páru kanárů a na zemi křep. čínské. Společenství bez šarvátek mezi druhy. Oproti tomu aymary, vedené dominantním tyrkys samcem, neskutečně řvou. Po výměně tyrkys samce je ve volieře klid.Pouze dočasně , protože zjišťuji, že si mezi sebou štípají drápky. Vzhledem k tomu, že skupinu mám pro sledování chování v hejnu, nezasahuji. Další "drápčí" ztráty nezaznamenány. Instalovány 4 ležaté budky s přední stěnou z kůry bez přepážky. Cremino samice snáší a zasedá. Vejce neoplozena. V budkách nocují, aktivně je navštěvují, snášky zatím žádné. O rozdělení do bednovek po párech neuvažuji. Do této doby zatím klid jak mezidruhově, tak v hejnu. Hlučnost 3 párů hlavně poránu a navečer, kdy si nezadají s andulkama. Tolik zatím ze společenstva aymar pruhovaných.
Obrázek
evena
evena (34 příspěvků) 19.08.2011, 02:28:09 xxx.xxx.213.227
Chovat aymary pruhované v hejnu byl vždy můj sen, který jsem ovšem nikdy neuskutečnila a chovala je v bednových klecích po párech, nyní už je nechovám, ale ráda bych se časem k těmto úžasným ptákům opět vrátila. Pokud máte více fotek z tohoto společenství, ráda se pokochám :) Jak velkou pro ně máte voliéru? Jinak z odchovama neporadím, znám několik chovatelů těchto ptáků, ale všichni je chovají po párech. Možná bych zkusila ty budky předělit přepážkou, co jsem tak mluvila s ostatními chovateli, tak se osvědčují lépe, jak budky klasické. Já teda měla jen ty přepažené, takže osobně zkušenost nemám.
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 19.08.2011, 07:25:42 xxx.xxx.226.3
Zdravím, volieru mají tuto: http://papousci.chovzvirat.com/diskuzni-forum/kategorie-1/tema-4414/ Budky s přepážkou dám možná příští rok, abych mohla zkusit porovnt "úspěšnost".Další rok pak opět dostanou normální. Nafotím něco nového, poslední dobou nějak není čas.
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 19.08.2011, 14:12:13 xxx.xxx.6.82
Ahojky Růži, u mě zůstal po dohnízdění pár aymar a k jejich mladé samičce jsem dopárovala samečka, dodala dvě nové budky, starší pár odseděl hnízdění, ale nyní v době líhnutí mi mladá samice několikrát nepustila starou po nakrmení do budky za jejím samcem a 5 vajíčky, takže ze snůžky se nevylíhlo nic. Zkusím dodat ještě jeden pár, dva jsou problém u většiny druhů. Takže zatím mé jediné zjištění je, že u aymar jsou dominantní tak jako u andulek samičky.
Aerforce
Aerforce (104 příspěvků) 23.08.2011, 14:59:54 xxx.xxx.43.228
Ahoj, ta poslední fotka (tyrkysová?) vypadá pěně mutace ... Pokud jsem to tedy pochopil, tak zatím nemáš zkušenosti s hnízděním a odchovem mláďat v hejnu? Jsem zvědav na celkové výsledky, zda-li i při hnízdění bude klid a zda-li se podaří odchovat v několika budkách...
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 23.08.2011, 15:28:40 xxx.xxx.226.3
Aerforce: ano, nemám.Zkouším, co to udělá.Ta poslední fotka by měla být kobalt, ale teď jsi mě tak zaskočil, že si nepamatuji, zda je to skutečně on.Protože při focení mi tam pozoval kobalt i tyrkys.Ale vidím to na horní: tyrkys, dolní kobalt:-)) Mají každý jinou kresbu křídel.
ev (neregistrovaný) 23.08.2011, 23:01:29 xxx.xxx.213.227
zdravím, nádherné povedené fotky, radost pohledět :) ... řekla bych, že to budete asi právě vy, s kým jsem se bavila kdysi dávno na chatu (vlezla jsem tam ale všehovšudy tak 2x, takže si asi nebudete pamatovat), bavili jsme se mutacích aymar, tak jaké vlastně všechny máte a jak se nakonec ty páry složiy?

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.