Exota Olomouc 2011

Dobrý deň! Prekvapilo ma, že na tohtoročnej výstave bola vystavovaná aj Tangara cyanicollis a mnohé ďaľšie hmyzožravé vtáctvo. Čo je to za druh na fotografii? Mám to z http://www.facebook.com/photo.php?fbid=174888455926178&set=pu.158996504182040&type=1&theater
  • Obrázek
vmakovicky vmakovicky 70 příspěvků
Dobrý den Vladimíre. Jedná se o libohláska zeleného.
  • Obrázek
gazd gazd 193 příspěvků
Tak ted jste mě p.Makovický předběhl zrovna jsem se chtěl zeptat cože to je za druh koukal jsem tam na ně také a víc než že byli k vidění Tangary modrooké mě překvapilo to že byli dokonce nabízeni jako prodejní ptáci...
raduz raduz 117 příspěvků
Ďakujem za rýchlu odpoveď Zdenku a určite by bolo vhodné uverejniť výsledkovú listinu výstavy.
vmakovicky vmakovicky 70 příspěvků
Dovolím si vypsat co bylo k vidění v pavilonu H, tedy expozici měkkožravých ptáků: Arassari zelený a černokrký, Majna Rotchildova, Holub nikobarský, zoborožci temní, křiklaví, kaferští a šedolící, Vrána černobílá, Rehek bělokřídlý, Křepel kalifornský, Kardinál dominikánský, červený a zelený, Bulbul rudouchý, tukan rudozobý, Ledňák obrovský, Holub papouščí, africký, vínokrký, malovaný, nádherný, Bartletův a dvoubarvý, Loskuták posvátný, Turako červenokorunkaté, bělolící a bělokorunkaté. Dokonce, k mému překvapení, byly zoborožci křiklaví prodejní. Posléze se pokusím ještě přidat několik fotek. Martin
hlasema hlasema 19 příspěvků
Přidávám pár fotek, bohužel špatný světlo, tak se jich moc nepovedlo. Arassari černohrdlý společně s holubem nikobarským
  • Obrázek
Samotný holub nikobarský v detailu
  • Obrázek
a jeden Zdeňkův turakouš - turako bělokorunkaté
  • Obrázek
Nakonec majestátní zoborožci šedolící ve své obří voliéře. Těm se tam vyloženě líbilo, ani domů nechtěli.
  • Obrázek
Pro ty co zajímá, tak jako mne, jak se takový zoborožec odchytává, přikládám ještě pár fotek z letošní exoty. Velký pták, velká voliéra a spousta prostoru pro únik. Prostě to vypadalo jako běžný hokojevý zápas. S tím rozdílem, že "hole" mělo jen jedno družstvo ...
  • Obrázek
... a hra vysokou holí je dovolena ...
  • Obrázek
... celý z zápas ukončil brankář krásným zákrokem, kdy tělem přikryl "kotouč". (bohužel zoborožec je skryt za rámem klece, ale je tam :) Kupodivu byla celá akce docela krátká a oba krasavci seděli za pár minut ve své přepravce. Čekal jsem větší a hlavně delší boj. Holt zkušenější tým měl jasně navrch. Martin
  • Obrázek
Ahoj Martine.Velice pěkná sportovní reportáž:) když sem tam na ně koukal tak mě akorát napadlo jak je budou v takovej monstr voliéře chytat...
raduz raduz 117 příspěvků
Tak přesně takhle se to dělat nemá.Smetákem bych dal těm dvěma.Petr
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Říct jen , že takto se to dělat nemá, je snadné. Ale mne by, zajímalo jak to tedy udělat. Při odchytu používali samozřejmě i síťku, ale i ta byla nakonec použita stejně jako ten smeták. Prostě donutit zoborožce sednout na nějaké dostupné místo a chytit ho rukama. Jestli máte odzkoušený nějaký lepší způsob odchytu velkých ptáků ve velkých voliérách, podělte se s námi Petře. Žádný z ptáků ani chytačů nemají žádné zranění a snad na to již zapomněli, ti ptáci. Martin
Souhlasím s Radkovým názorem. Ještě by byla možnost je tam nechat do příští Exoty?
david novotný david novotný 14 příspěvků
Zdravím vás všechny a musím říci, že sprtovní reportáž mě nadchla, jen by mě tedy zajímal rada pana Petra pro nás zelenáče, jak tedy chytit zoborožce ve velké volieře? Pokud bude rada opravdu k věci, rád si pro tu smetákovou odplatu osobně příjdu! Vašek Štraub
neregistrovaný Vašek Štraub neregistrovaný
Ahoj Vašku. Neuvažoval jsi o založení nového tématu s tím, že by jsi nás seznámil s lokalitou ve které se v současné době nacházíš ? Také nějaká ta fotka by rozhodně nebyla na škodu. Užij si to. Zdeněk
gazd gazd 193 příspěvků
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 18 (celkem 18)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »