Aktuálně: 5 006 inzerátů173 785 diskuzních příspěvků17 747 uživatelů

alexandr malý modrý

Kateřina (neregistrovaný) 08.01.2007, 13:17:19 xxx.xxx.186.111
Zdravím,mám alexandra malého modrého a chtěla bych se zeptat,zdali se tento ptáček(darebáček)naučí někdy mluvit,aspoň nějaké slovíčka?A jestli máte nějaké dobré rady,budu ráda,když mi poradíte.Mám ho teprve 14 dnů.Předem díky.S pozdravem Kačka
zbynek
zbynek (917 příspěvků) autor webu
08.01.2007, 19:26:54 xxx.xxx.111.1
Zdravím. Možné to klidně je ale nic zázračného se očekávat nedá, možná pár slov. Musí se však raději jednat o mladého ptáka.
Morgana
Morgana (6 příspěvků) 03.02.2007, 16:54:51 xxx.xxx.193.82
Ahoj, máme doma Alexandra malého zeleného (Tobiáš) je to stejný rebel, náš má 4 měsíce doma už ho máme tak 2 měsíce a můžu říct, že se s ním snažíme co nejvíce mluvit. Ted momentálně ze sebe vydává takové zvuky, které budou určitě časem slova. A jestli můžu poradit, tak když nejste doma a on je sám, tak mu pusťte rádio, nepřipadá si dám a začně si povídat nebo alespon rozeznávat hlasy (zvuky). Nás Tobiáš, nejvíce reguje na písničku od Pehy - Spomal:-) není to žert, ale pravda. Tak věř tomu, že se naučí, ale jak už ti psal Zbyněk, je lepší mládě. zatím ahoj a at se daří
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 05.02.2007, 10:59:43 xxx.xxx.183.35
Osobně si myslím, že alexandři mají dobré vlohy k mluvení a především to jak bude mluvit záleží na pečovateli. Záleží jak moc usiluje o to, aby pták mluvil, jak moc se tomu věnuje (cvičení), Protože pokud se naučí jedno nebo dvě slovíčka, tak už se bude učit další mnohem lehčeji. Tekoucí voda, nebo písničky (melodie) jsou opravdu velice dobré a pro ptáky velice příjemné, ale já osobně nedoporučuji nechat papouškovi puštěné například rádio na hodinu s tím, že nebude tolik sám.
anonymní (neregistrovaný) 05.02.2007, 21:20:47 xxx.xxx.186.111
Ahoj,prozatím Vám všem děkuji za příspěvky,doufám,že ještě nějaké přibudou:-)Přeji příjemný den Kačka
Michal (neregistrovaný) 26.02.2007, 21:08:03 xxx.xxx.48.233
ahojky co si myslite o alexandrovi malem modrem mam ho uz 2 mesice a umi jenom na klacek a na rameno a nevite jak treba ucit aby na povel zvedl kridla atd?? ja to videl i ve videu ze alex mali to udelal !! a jak ho mam cvicit kdyz ho vemu na klacek nebo na prst tak on odleti na klec ? prosim odpovidejte mi na meil
JANA (neregistrovaný) 02.03.2007, 13:24:22 xxx.xxx.119.88
MAM ZAJEM O ALEXANDRA MALEHO/JAKO MAZLICKA/MELA JSEM POUZE ANDULKY,TAK BYCH RADA VEDELA NECO OJEHO POVAZE,SLYSELA JSEM ZE NENI TAKOVY ZAVISLAK NA CLOVEKU JAKO ZAKO KONGO A ANI TAK HLUCNY /BYDLIM V BYTOVCE/.VENOVAT SE MU MUZU URCITE PREVAZNOU CAST DNE PO PRACI.RADA BYCH VEDELA CO NEJVIC O JEHO REAKCICH A POVAZE,DIKY JANA
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 02.03.2007, 15:55:02 xxx.xxx.183.35
Dobrý den.

Alexandr malý je poměrně hlučný musíte si na to zvyknout pokud jej budete chtít. Jsou to ničitelé dřeva a proto bude zapotřebí deně předkládat větvičky na okus a tím ho i zabavíte. Jsou to velcí letci a proto jejich chování je temperamentní. Alexandr rudohlavý je v podstatě mnohem tišší papoušek. Rozhodně doporučuji nějakou literaturu. Třeba o alexandrech je snad jediná kniha PAPOUŠCI AFRIKY A ASIE - od MILANA VAŠÍČKA a taky doporučuji knihu PROČ MUJ PAPOUŠEK - od ROSEMERY LOW (kniha je zaměřena na mazlíčky) Pokud vás ještě něco zajímá, tak se ptejte.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 06.03.2007, 14:48:20 xxx.xxx.183.35
Dobrý den. Kde přibližně bydlíte klidně se můžeme domuvit a můžete přijet ke mě na návštěvu mám dva páry. Samečci jsou v dospělosti velice atraktivní (více přiložená fotografie).

Značení:
1.0 = jeden samec
0.1 = jedna samice
1.1 = jeden pár
2.2 = dva páry
1.2 = jeden samec a dvě samice
2.1 = dva samci a jedna samice

A podívejte se na tento článek na tomto odkazu je tam více značení.
http://papousci.chovzvirat.com/clanky/casto-kladene-dotazy-a-nektere-dalsi-pojmy.html
Obrázek
JANA (neregistrovaný) 07.03.2007, 12:20:27 xxx.xxx.119.88
DEKUJI ZA POZVANI,ALE JAK JSME JIZ VCERA SPOLU MLUVILY JSEM Z PRAHY.POKUD VASI ALEXANDRI BUDOU MIT MIMINKA TAK SI DAME VEDET.DEKUJI JANA
JANA
JANA (1 příspěvků) 07.03.2007, 13:33:12 xxx.xxx.119.88
DOBRY DEN,JESTE BYCH SE VELICE RADA DOZVEDELA ZDA-LI SE DA PAPOUSEK SENEGALSKY CHOVAT JAKO MAZEL A HLAVNE DO BYTOVKY JAK SE HLASITE VYJADRUJE,JA VYDRZIM,ALE MOJI SOUSEDI MAJI SLABSI NERVY.DEKUJI JANA
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 07.03.2007, 15:00:52 xxx.xxx.183.35
Papoušek senegalský je taky vhodný, ale podle mého se ozývá častěji než alexandr rudohlavý, ale taky se to dá vydržet. Problém nastává v době puberty. Tito papoušci mají těžkou a složitou pubertu, která trvá cca půl roku a v této době někteří jedinci bývají agresivnější i když jsou ochočeni. Pravděpodobně by měl mít senegalec lepší vlohy k mluvení než alexandr rudohlavý, ale není to ověřeno. Nevím jak to po lopatě vysvětlit, aby jste mi rozuměla. Měl jsem jednoho ochočeného papouška senegalského v bytě v pokoji, kde jsem spával. Docela se to dalo, ale jakmile jsem pořídil ještě jednoho, tak jsem se musel naučit spávat ráno s polštářem na hlavě byl to děsnej kravál, ale byli dva, takže vám více asi nepomůžu. Papoušci senegalští mi včera začali lozit do budky. Pohlaví se poznat u nich nedá. Jen zkušení chovatelé to z určitého procenta dovedou poznat v jejich 3 letech. Pokud Vás ještě něco zajímá, tak se ptejte.
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.