Aktuálně: 5 006 inzerátů173 785 diskuzních příspěvků17 747 uživatelů

amazoňan modročelý

Helena
Helena (2 příspěvků) 16.01.2008, 15:23:41 xxx.xxx.53.54
Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu s ochočením amazoňana. Před měsícem jsme dostali amazoňana modročelýho. Je mu 5 let a paní si ho z rodinných důvodů nemohla nechat a nám bylo líto, že nemá kam jít. Prý ho skoro vůbec nepouštěli a na ruku si ho také nebrali. Na nás si zvyknul poměrně brzo, necháváme mu neustále otevřenou klec, tak po 2 dnech stávkování a šoku ze změny prostředí za námi vylezl na klec a začal mluvit.Zkoušíme ho vzít na ruku, ale bojí se opustit blízkost klece, nikdy se nepustí úplně, vždy se drží alespoň jednou tlapou nebo zobákem, asi to bude tím, jak ho nepouštěli. Ale hlavně, hrozně kouše, pokaždé když mu dáme ruku, jestli k nám půjde, tak začne jemně ozobávat, naposledy už na ní dokonce vlezl, ale pak rafne. Jde to 5 let starého papouška odnaučit a jak? Děkuji za rady.
Zakous
Zakous (11 příspěvků) 17.01.2008, 10:22:16 xxx.xxx.94.161
Dobry den mozna ze by to slo ho odnaucit aby vas nestipal ale bude to trvat hodne dlouho.A uspech neni zaruceny ja osobne bych ho dal nekomu do paru.Muzete vyzkouset kdyz bude venku tak vemte kus klaciku aby si na nej sednul a muzeto ho nalakat na piskot nebo na kousek vlasskeho orechu ale chce to hodne trpelivosti a hlavne nespechat porad na nej mluvit klidne a pokud vas stipne tak rict durazneji ne musite si ziskat nejdrive duveru.Drzim vam palce at se vam to povede.Hadek
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 17.01.2008, 11:53:05 xxx.xxx.183.35
Dobrý den. Pokud jde o samečka, tak ti v dospělosti u amazoňanu bývají agresivnějšími. Taky záleží na vašem postoji k papouškovi a na vašich reakcích. Pokud když vás chce kousnout uškubnete rukou, tak to papouška více motivuje k tomu aby vás nadále kousal dál.
Helena
Helena (2 příspěvků) 17.01.2008, 16:55:18 xxx.xxx.53.54
Děkuji za odpovědi. Na klacek jsem ho již zkoušela dřív, ale bál se ho. Teď, když ho chci vzít na ruku, tak k němu chodím ve 3 mikinách (to tolik nebolí). Dneska jsem ho za kousnutí zkusila zavřít do klece a docela se naštval, není na to zvyklý. Myslím, že si na mě už docela zvyknul, stačí, abych na něj promluvila a hned se ke mě hrne,chce si mě přitáhnout zobákem a dneska se nechal chvilinku podrbat na hlavě, ale problém je, že se ho bojím já, po tom co mě tak kouše, zkusím to překonat a necukat rukou. Manžela se bojí, na ruku mu vůbec nechce jít nebo hned začne vrčet a kousat (umí vrčet líp jak náš rotweiler na zahradě).Jídlo si bere od všech z ruky velice opatrně.Docela by mě zajímalo, jak hodně dokáže tento papoušek kousnout, zatím to je jenom lehce prokouslá kůže a pořádná modřina. Měsíc je krátká doba, po tom, co se několikrát stěhoval, tak snad si dá časem říct,a přestane. Zatím moc děkuju
Obrázek
Iveta Bieberová (neregistrovaný) 14.07.2008, 00:21:37 xxx.xxx.120.186
Dobrý den,
také jsme koupili amazoňana modročelého, 2 roky starého.Máme jej 3 roky a kouše neustále. Dlouho se nechá hladit, leze po nás a najednou bolestivě kousne.Manžela už méně, takže pokud létá po bytě, já se musím vzálit.. Pokud mě uslyší, přilétne, kousne mě a odletí.Pokud je v kleci, tak se ode mě nechá hladit a tváří se kamarádsky.Moc mě to mrzí, že si sním nemůžu hrát i já. Celý den s ním vykládám, ale jeho postoj ke mně se nemění.
Čínan (neregistrovaný) 14.07.2008, 05:27:29 xxx.xxx.230.164
Je známá věc,že samci maji rády ženy a naopak.Měl jsem amaz.Kubánského 0.1 ata nesnášela ženy.Vždy kdž mohla tak na ně vyloženě útočila.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.