Nápověda k inzerci

Dříve než začnete využívat inzerci na ChovZvířat.cz, doporučujeme přečíst si následující text, který vás seznámí s funkcemi. Pro lepší orientaci při popisu si rozdělíme inzerci na tři části:

  1. Hlavní menu a menu sekcí
  2. Výpis inzerátů
  3. Postranní panel

1. Hlavní menu a menu sekcí

V modrém panelu v hlavním menu se nachází položky Přidat inzerát, Moje inzeráty, Nápověda a pravidla.

Přidat inzerát

Na stránce přidat inzerát se zobrazí formulář, do kterého vyplníte všechny údaje o vaší nabídce nebo poptávce. Tento formulář můžete otevřít také pomocí výrazného, červeně podbarveného tlačítka vpravo nad výpisem všech inzerátů.

Moje inzeráty – aktualizace, úpravy nebo smazání inzerátu

Na této stránce se přihlášeným uživatelům automaticky zobrazí všechny inzeráty, u kterých byla vyplněna jejich e-mailová adresa. Neregistrovaní uživatelé musí nejprve ověřit svoji totožnost vyplněním e-mailové adresy a hesla, které bylo použito při vkládání inzerátu. Tato funkce slouží ke snadné úpravě inzerátu, odstranění neaktuálního inzerátu, nebo naopak k aktualizaci data u staršího inzerátu. Aktualizací data se inzerát opět posune na začátek výpisu inzerátů. Na stránku Moje inzeráty se také dostanete pomocí velkého tlačítka Moje inzeráty úplně nahoře v postranním panelu.

Zapomenuté heslo k inzerátu

Samozřejmě se může stát, že zapomenete heslo ke svému inzerátu, Nic se ale neděje, Přímo na stránce moje inzeráty, kde je po vás toto heslo vyžadováno se pod tlačítkem Odeslat nachází šedý odkaz Zapomněli jste heslo k inzerátu? Tento odkaz vás převede na stránku, kde vyplníte pouze e-mailovou adresu, kterou jste u inzerátu uvedli a na ni vám bude heslo ihned automaticky odesláno.

Menu sekcí

 

Pod modrým panelem se nachází menu jednotlivých zvířecích sekcí. Důležité je pochopit jeho funkce jak v diskuzi, tak i na ostatních částech webu. Bližší popis menu sekcí naleznete v Hlavní nápovědě. Nyní jen stručně.  Kliknutím na název sekce zvolíte danou zvířecí sekci. Opětovným kliknutím na název nebo kliknutím na položku Inzerce v hlavním menu výběr zrušíte a zobrazíte opět všechny sekce. Tento výběr platí pouze v rámci inzerce. Zaškrtnutím čtvercového políčka napravo od názvu sekce (můžete jich zaškrtnout i více) bude výběr platit pro všechny části webu.

Máte-li svoji zvířecí kategorii vybranou, ať už jednu nebo více naráz, a máte pocit, že vám seznam ostatních kategorii zbytečně zavází při prohlížení obsahu webu, můžete je jedním klikem myší na malou šipečku pod kategoriemi skrýt.

2. Výpis inzerátů

Nad samotnými inzeráty se nachází filtr inzerátů. Díky jeho první položce Vyhledávání v inzerátech můžete zobrazit pouze inzeráty obsahující hledaný výraz. Do vyhledávače stačí zadat pouze kořen slova a filtr vám vyhledá všechny inzeráty, obsahující tuto část slova. Například po zadání části slova „ara“ vám filtr nabídne papouška aru, papouška aratingu nebo například slepici plemene araukana. Čím přesněji tedy slovo zadáte, tím přesnější výsledky obdržíte. Pod vyhledáváním se nachází ještě další tři nabídky, kterými je možné upřesnit:

  1. Kategorii inzerátů v jednotlivých zvířecích sekcích
  2. Lokalitu, ve které se daný inzerát nachází
  3. Druh inzerátu – nabídka, poptávka, různé

Pod filtrem následuje již samotný výpis inzerátů. Na jedné stránce inzerce se nachází 20 inzerátů a u každého jsou vypsané základní informace – druh inzerátu, nadpis, datum vložení, text, fotografie, sekce nebo kategorie, lokalita, počet zobrazení, počet fotografií, případně zda inzerát obsahuje také video. Pro více informací ke každému inzerátu klikněte na tlačítko DETAIL INZERÁTU. Po kliknutí se vám zobrazí všechny dostupné informace k danému inzerátu a formulář, pomocí něhož můžete na inzerát odpovědět.

3. Postranní panel inzerce

V postranním panelu je na prvním místě tlačítko Moje inzeráty. Dále v tabulce Ostatní právě prohlížejí, se můžete inspirovat tím, co si právě zobrazili ostatní návštěvníci inzerce.

Postranní panel inzerce vás také dokáže informovat o tom, co se děje v diskuzi. Můžete tak sledovat témata, ve kterých se naposledy diskutovalo.