Hlavní hostitelskou dřevinou pro tento druh je borovice vejmutovka (Pinus strobus) – odsud pochází její druhový název. Ve své domovině hostuje též na smrku černém (Picea mariana).
Korovnice vejmutovková je drobná „mšice“ z řádu rovnokřídlého hmyzu (Hemiptera), je pokryta voskovými vlákny.
Překrývající se generace korovnic se v průběhu jara a léta shlukují na kůře zastíněných částí kmene a spodních stran větví. Díky produkci bílého vosku jsou kolonie na kůře dobře patrné. Korovnice se vyskytují i na malých stromcích, kde kolonizují především čerstvé, případně loňské výhony s hustým jehličím. Nedospělé bezkřídlé samičky přezimují na kmenech, případně pod šupinami zakrnělých výhonků.
Korovnice vejmutovková je původem severoamerická „mšice“. Rozsáhlé bílé kolonie na kmeni a větvích výrazně snižují estetickou hodnotu stromu. Při silném, dlouhodobém napadení dochází dokonce k postupnému chřadnutí a případně až uhynutí celé dřeviny.
U nás je čeleď korovnicovitých (Adelgidae) zastoupena sedmi druhy. Pro tuto čeleď mšic je charakteristické to, že všechny samičky kladou vajíčka, zatímco u většiny ostatních mšic partenogenetické samičky rodí přímo živé larvy.
Komentáře ke zvířeti