Sloughi

Sloughi

Oficiální zkratka v ČR: SL
Výška v kohoutku: 61-72 cm
Hmotnost: 20-27 kg
Délka života: 12 let
FCI: X. - Chrti
Číslo standartu: 188
Využití: lovecké plemeno
velikost písma:  A A A
29.09.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     2400 zobrazení     0 komentářů

Sloughi je společník a ceněný lovecký pes severoafrických beduínů.

Využíván bývá Sloughi jako lovecký pes, vhodný je především ke štvanicím v kombinaci se sokolem. Byl transportován v sedle do doby, než sokol vystavil zvěř, kterou poté pes uštval.

Charakterově je Sloughi citlivý a jemný rodinný pes, citově poutaný ke svému majiteli. Za určitých okolností je ostražitý a obranyschopný. K cizím lidem se většinou chová toto plemeno rezervovaně, ale k vítaným hostům je velice přátelský.

Je to příchylný, ale ne dotěrný pes, velmi inteligentní a učenlivý. Při výchově reaguje na tiché povely. Nepřiměřenou tvrdost při výcviku nesnáší. V bytě je klidný a příjemný, vyžaduje ale hodně pohybu a vhodné zaměstnání. Poslušní psi mohou v prostoru bez zvěře pobíhat bez vodítka. Ze sportovních aktivit je pro sloughiho nej výhodnější běh při jízdě na kole či joggingu, a především chrtí dostihy a také coursing. Všechny tyto pohybové aktivity poskytují chrtovi různé formy pohybu a vítanou změnu. Za těchto předpokladů se mu nejlépe daří v malé smečce. Sloughi je i dobrým bytovým psem, ale ne v rukou pohodlných lidí. Sloughi je velmi čistotný a jeho krátká srst vyžaduje od chovatele pouze minimální péči.

Foto: http://www.dogchannel.com/

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.