Lvíček

Petit Chien Lion

Oficiální zkratka v ČR: LEO
Výška v kohoutku: 26-32 cm
Hmotnost: 6 kg
Délka života: 12-16 let
FCI: IX. - Společenská plemena a toy
Číslo standartu: 233
Využití: společník
velikost písma:  A A A
04.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     2900 zobrazení     0 komentářů

Genezi lvíčka s typickým „lvím" sestřihem lze sledovat zpětně až do středověku a do evropského prostoru Středomoří. Lvíček je spřízněný s bišonky. Poté co upadl v zapomnění, bylo jeho plemeno po válce znovu rekonstruováno a nyní se těší celosvětově velké oblibě.

Lvíček je využíván jako společenský pes.

Tento malý, ale dobře stavěný lvíček je velmi živý, radostný a aktivní, zároveň také velice inteligentní, příchylný a na svého chovatele velmi vázaný pes. Lvíček je sociálně snášenlivý, a to i k cizím psům, a může být chován ve větším počtu exemplářů. K cizím lidem se chová toto plemeno rezervovaně. Je to velice vytrvalý běžec a zdatný sportovní průvodce. Lvíček je sice ostražitý, ale není vůbec štěkavý.

Lvíček je vhodným psem do každého životního prostředí, od venkova po městské prostředí. Pokud mu jeho chovatel poskytne dostatek pohybu a příležitosti ke hrám, stává se spokojeným psem jak na venkově, tak i v rodině v městském prostředí. Je to učenlivý pes, kterého lze snadno vychovávat. Udělá proto i radost začátečníkům mezi chovateli psů. Psi, kteří se účastní různých výstav, musí mít typický lví sestřih, což se u nesoutěžních psů nevyžaduje. Jeho hladká srst nevyžaduje po chovateli žádnou velkou péči.

LvíčekNázvy ve světě

Anglicky: Petit Chien Lion

Foto: http://www.linternaute.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.