Plemeno skotu Fleckvieh

Původ: Německo
Kohoutková výška: 130-135 cm
Hmotnost: 600-700 kg
velikost písma:  A A A
26.02.2014     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     4200 zobrazení     0 komentářů

Skot plemene fleckvieh dokáže konkurovat různým specializovaným masným plemenům. Díky vynikajícímu genofondu a také produkci mléka, vysokým denním přírůstkům a vynikající kvalitě jatečného těla lehko odolávají konkurenci.

Krávy plemene fleckvieh mají vynikající mateřské vlastnosti a jejich výborná produkce mléka a plochá laktační křivka zaručuje vysokou hmotnost telat při odstavě. Odstavená telata ohromují chovatele rychlým růstem a osvalením. Mohou být vykrmované až do hmotnosti 600-700 kilogramů, aby vytvořili tuk. Mezidobí u krav tohoto plemene je poměrné krátké, v průměru kolem 378 dnů.

Výborná produkce mléka krav plemene fleckvieh umožňuje telatům plně projevit geneticky založené vynikající růstové schopnosti. Denní přírůstek u telat do odstavu se pohybuje kolem 100-1500 gramů. Proto i na produkčně slabších pastvinách jsou dosahovány vysoké hmotnosti při odstavu.

Plemeno fleckvieh je také známe pro svoji vynikající produkci hovězího masa a vysokým růstovým potenciálem. V závislosti na intenzitě výkrmu, mladí býci mají denní přírůstku od 1100 do 1300 gramů.

Plemeno skotu FleckviehNázvy ve světě

Anglicky: Fleckvieh Cattle, Německy: Deutsches Fleckvieh
Ing. Zbyněk Pokorný Ing. Zbyněk Pokorný
Agronom a chovatel

Autor webu a chovatel zároveň. Snažím se starat o obsah tohoto webu. Chovám exotické ptactvo: 2,2 aratinga jendaj, 2,2 aratinga škraboškový, 1,1 amazoňan žlutolící, 1,1 amazoňan běločelý, 1,1 papoušek senegalský, 1,1 alexandr rudohlavý, 2,2 holoubek diamantový a také 6 ks suchozemských želv ostruhatých (Geochelone sulcata) - 3. největší suchozemská želva na světě. Zatím jde o mladé želvy bez určeného pohlaví. V minulosti jsem choval největší skupinu želv čtyřprstých (Testudo horsfieldii) v ČR - 30 ks, které jsem řadu let odchovával. Časem u mě však zvítězila touha přejít na větší druh želv.

Autorem od: 28.02.2013

Foto: http://doraleegenetics.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.