Foxhound

English Foxhound

Oficiální zkratka v ČR: FOH
Výška v kohoutku: 58-68 cm
Hmotnost: 25-34 kg
Délka života: 11 let
FCI: VI. - Honiči, barváři a příbuzná plemena
Číslo standartu: 159
Využití: společník, lovecký
velikost písma:  A A A
10.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     3977 zobrazení     0 komentářů

Co se týče původu, je Foxhound velmi staré anglické plemeno. Patrně je to kříženec mezi středověkými brakýři a chrty, s cílem vyšlechtit menšího stopaře a slídiče. Dnes je Foxhound využíván jako specialista pro hon na lišku s lovci na koních.

Je to vytrvalý, silný a ve smečce velmi hlasitý lovecký. Jezdecké štvanice na lišku jsou v současné době možné už i v Anglii. Psi sledují pouze stopu vlečené lišky. Podobné štvanice se provozují i v České republice.

Co se týče charakteru, je Foxhound přátelský a neagresivní pes. Pracuje-li ve smečce, je bezproblémový. Od přírody je psem, který nenavazuje s člověkem tak pevné pouto jako jiná plemena, nicméně umí naslouchat povelům lovce. Pokud jej budeme chovat jednotlivě, můžeme z něj vychovat přátelského a klidného psa, který bude velice vědomý a málo příchylný. Vzhledem k tomu, že má dobře vyvinutý lovecký pud, není vhodným doprovodným psem. Má dobrou tělesnou kondici, je vytrvalý a schopný dlouho běžet přes kamenité a kořenové překážky za kořistí. Poněvadž běžný chovatel mu takové vyžití nemůže poskytnout, není foxhound ani vhodným pokojovým psem. Je to mimořádně robustní a odolný pes krátkou srstí vyžadující po majiteli tohoto plemene pouze minimální péči.

FoxhoundNázvy ve světě

Anglicky: American Fox hound

Foto: http://www.vetstreet.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.