Landseer

Landseer

Oficiální zkratka v ČR: LS
Výška v kohoutku: 67-80 cm
Hmotnost: 50-68 kg
Délka života: 11 let
FCI: II. - Pinčové, knírači, molossoidní
Číslo standartu: 226
Využití: společník
velikost písma:  A A A
13.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     2991 zobrazení     0 komentářů

Původem je Landseer potomek pastýřských psů, který se dostal na pobřeží novofoundlandských ostrovů s portugalskými a baskickými rybáři, kterým sloužil jako tažný a vodní záchranný pes.

Dnes se toto plemeno využívá jako strážný a doprovodný pes. Landseer je velmi čilý, přátelský a hodně pozorný pes. Je silně teritoriálně založený, ostražitý, více ovšem využívající schéma hrozby než agresi. Svěřené teritorium toto plemeno velice dobře brání. Silní psi nesnášejí ve svém revíru žádné další psy. Landseer je chytrý, učenlivý, přátelský a také sebejistý pes, který se jen nerad podřizuje.

Tento velký, velmi temperamentní pes vyžaduje laskavou a důslednou výchovu již od raného věku štěňat. Musí být také velmi časně adaptován na okolní prostředí a musí mu být umožněn i kontakt s cizími psy.

Landseer miluje pohyb ve volné přírodě a má rád těsný kontakt se „svou" rodinou. Je vhodný pro chovatele, kteří touží mít psa pořád ve své blízkosti, aniž by jej museli neustále zaměstnávat. Landseer vyžaduje dostatečný životní prostor, a není proto vhodný pro chov v bytě nebo i ve stísněném městském prostředí. Jeho hladká, ale poměrně dost hustá srst vyžaduje po jeho chovateli přiměřenou péči.

LandseerNázvy ve světě

Anglicky: Landseer, Continental-European type

Foto: http://www.dogbreedslist.info

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.