Americký buldok

American Bulldog

Oficiální zkratka v ČR: AG
Výška v kohoutku: 43-71 cm
Hmotnost: 30-61 kg
Délka života: 16 let
FCI: neuznané plemeno
Využití: společník
velikost písma:  A A A
13.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     10777 zobrazení     0 komentářů

Do USA byl Americký buldok introdukován jako býkohryz s prvními britskými přistěhovalci. Aby byl v souladu s vyžadovaným moderním typem buldoka, byl křížen se všemi možnými rasami. Není uznán FCI a neexistuje ani jednotný standard. Přípustný je proto různý vzhled i povahové rysy.

Dnes je Americký buldok všestranně využitelný farmářský pes, především slouží k ochraně vašeho dvora a dobytka. Hodí se k pronásledování zdivočelých psů a různých jiných predátorů. Je využíván také jako honácký pes, stejně jako při lovu černé zvěře. Jeho typická buldočí postava i výraz z něho dělají dobrého a respektovaného neagresivního hlídače.

Tento buldok má velmi silnou postavu, v rodinách je to příjemný a přátelský pes. Poněvadž má toto plemeno značně teritoriální chování, k cizím lidem přátelský postoj nezaujímá, i když vítané hosty akceptuje. Americký buldok je velmi sebevědomý a samostatný pes, což komplikuje jeho vedení.

Nezbytná je důsledná výchova a jednoznačné vedení i časné vtiskování schémat cizích psů, které ve svém revíru nesnáší. Je to pes pro sportovní lidi, kteří si s ním chtějí hodně užívat. Americký buldok není vhodný pro začátečníky. Péče o jeho poměrně krátkou srst je snadná.

Americký buldokNázvy ve světě

Anglicky: American Bulldog

Foto: http://dogbreedsss.blogspot.cz

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.