Welsh Corgi Pembroke

Welsh Corgi Pembroke

Oficiální zkratka v ČR: WCP
Výška v kohoutku: 25-30 cm
Hmotnost: 12 kg
Délka života: 12-14 let
FCI: I. - Ovčáci a honáčtí psi
Číslo standartu: 39
Využití: společník
velikost písma:  A A A
14.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     7058 zobrazení     0 komentářů

Welsh Corgi Pembroke je pravděpodobně odvozen od typů špice, které do Walesu přivezli Vikingové. Všestranný honácký pes na selských dvorech v regionu Pembroke. Welsh Corgi Pembroke je, co se jeho využití týče, doprovodný pes.

Pembroke je sebevědomý, smělý a inteligentní pes, který se umí prosadit, a nerad se podřizuje. K cizím lidem se chová toto plemeno sebejistě a přátelsky. Dodnes vykazuje prvky chování honáckých psů, jako je obíhání a shánění stád a chňapání po zaběhlých kusech. Je velmi ostražitý a hlasitě štěká.

Tento silný, středně velký pes na krátkých končetinách vyžaduje po svém pánovi důsledné vedení, i když rád rozhoduje samostatně. Není vhodný pro začátečníky, vyhovuje lidem, kteří milují vyzývavé chování. Pembroke má rád činorodé rodinné prostředí, v němž se realizuje mnoho „akcí". Je to robustní a agilní psí plemeno, které se rádo zdržuje ve volné přírodě. Vzhledem k přetížení dlouhého hřbetu je pouze omezeně vhodný pro sportovní aktivity, ale rozhodně nejde o pokojového psa pro pohodlné lidi! Péče o jeho hustou srst je relativně snadná, ale toto plemeno poměrně silně líná. Občas se vyskytují jedinci s dědičně krátkým ocasem a někteří dokonce s delší srstí.

Welsh Corgi PembrokeNázvy ve světě

Anglicky: Pembrok Welsh Corgi

Foto: http://dogbreedinsight.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.