Taricha kalifornská

Taricha torosa

Výskyt: Kalifornie
Velikost: 20 cm
Počet vajíček: 7-30 ks
Inkubace: 50-60 dnů
Krmivo: Cvrčci, svinky, žížaly
velikost písma:  A A A
05.11.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     4603 zobrazení     0 komentářů

Taricha kalifornská, je jak již napovídá její druhový název rozšířena v Kalifornii. S výjimkou letních měsíců pobývají jedinci tohoto druhu vždy ve vodě.

Dorůstá délky těla až 20 centimetrů. Hřbet má taricha kalifornská zbarvený hnědě, břicho oranžově. Ocas je mohutný a delší než tělo s hlavou. Samečci mají rozšířený ocasní lem, tmavé zrohovatělé drápky na prstech a více zduřelé okraje kloaky (zejména v období rozmnožování).

Rozmnožují se ve vodním prostředí. Samice nasávají kloakou spermatofory samců. Po metamorfóze vylézají dospělci z vody. Pro dva, či tři dospělé exempláře volíme nádrž o rozměrech 60 x 30 centimetrů. Výška vodního sloupce má být 20 až 30 centimetrů. Na hladině naaranžujeme plovoucí ostrůvek z korku nebo z kůry, přes který mohou mloci opouštět vodní prostředí. Vhodné úkryty vytvoří hustý porost vodních rostlin. Nutná je instalace filtrační pumpy. Na dno suchozemské části nasypeme hrubý písek nebo směs písku a zeminy. K úkrytu poslouží i různé kořeny nebo kůra korkovníku. Úspěšnému rozmnožování musí předcházet období zimního spánku. Potrava Pouze drobná zvířena nebo kousíčky jiné potravy: larvy komárů (živé nebo zmražené), žížaly, svinky, cvrčci apod.

Taricha kalifornskáNázvy ve světě

Anglicky: California Newt

Foto: http://calphotos.berkeley.edu

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.