Aktuálně: 4 383 inzerátů184 532 diskuzních příspěvků17 882 uživatelů

Jaké závodní holuby si pořídit

Jaké závodní holuby si pořídit
Ing. Zbyněk Pokorný 10.02.2014, 16:00
5 780 4 minuty čtení

Pokud budeme v současnosti hledat nejlepší rodinu holubů na dlouhé závody na západ od naší hranice, pak nemůžeme vynechat holuby Rauw Sablon. V současnosti jedny z nejvyhledávanějších, ale také nejdražších a bezpochyby svými výsledky nejlepších holubů. Odborníci o této rodině holubů píši, že se jedná o holuby všestranné, kteří umí vítězit na závodech od 200 po 1000 km za různých povětrnostních podmínek. Přesto jejich hlavní doménou jsou závody od 400 do 800 km, kde především dominují. Tyto závody se v Belgii nazývají buďto " velké střední tratě" nebo "jednodenní dlouhé tratě". V posledních létech asi není kmen holubů, který by získal tolik předních cen v národních závodech a hlavně eso v holubech na těchto závodech. Není divu, že v současné době vyšla nová kniha o této linii holubů, kteří se v r.2001 stali národními mistry dlouhých tratí.

S těmito holuby výborně závodil dnes už zesnulý Pros Rosen-majitel jednoho z nejlepších chovných holubů "Fredyho". Dnes s nimi úspěšně závodí taková jména belgického holubářského sportu jako Erik Linburg, Marcel Albrech, Jules Manaert,Fredy Van den Hojde atd. Nejprestižnější chovné stanice se snaží získat co nejlepší materiál této linie. Takřka speciálně se chovají tito holubi v malé belgické stanici PEC (Pigeon elite centrum). Ti také nemohou chybět u Eijerkampa v Holandsku.

Jaké závodní holuby si pořídit

Dle mého názoru tato jedna z nejlepších chovných stanic, která také svými výsledky potvrzuje svou úroveň o těchto holubech, mimo jiné píše: (volný překlad) V Belgii na jednodenních dlouhých tratích dominuji holubi De Rauw-Sablon. Jedná se o dvojici chovatelů, kteří vytvořili tuto mimořádnou rodinu holubů. Etienne de Rauw a Frans Sablon vytvořili tuto linii z holubů Roseel (Barcelona) a staré Turnierské linie. K nim byli přidáni holubi Vadenheede (Superchovný holub Freddy), holub extra chovné třídy.

Eijerkamp dále píše, že tito holubi v posledních létech dominují  belgickým dlouhým tratím. Eijerkamp získal řadu těchto holubů, které teď postupně zařazuje do týmu svých závodníků. Dále píše, že zatím závody od 600 do 800 km převážně zabezpečují holubi Janssen -Van Loon (jeden z hlavních strůjců úspěchů je super chovný holub "Che"). Přes dobré úspěchy na těchto tratích se rozhodl investovat a zakoupit kolonii holubů De Rauw-Sablon. V současné době vlastní a začíná testovat potomky holubů Bak 17, Marseille, Fijn Blauwe, Freddy atd.

V roce 2010 získal Eijerkamp holuby od Pros Rosena z linie "Freddy"(Topkweker Freds). Tím si uzavřel svou linii těchto holubů. Tolik zhruba píše p.Eijerkamp.

Chtěl bych se s vámi podělit se svými znalostmi o této famózní linii. Tyto bych rozdělil na dvě linie. Asi největší  a v národních poměrech nejslavnější je rodina základního chovného páru: Albert x Paola.

Albert B- 90- 4002911- je syn Barcelony, Paola B- 90- 4002926- je dcera Blauwe Burges
Tento pár dal základ většině a hlavně jádru této známe linie. Řadu let potomci, dále vnuci a pravnuci dosahují výborných výsledků. Např. r. 2001 - 2.Eso Belgie dlouhých tratí, r.2002- 5. Eso Belgie dlouhých tratí, r.2005 -1. Eso  Belgie dlouhých tratí. 2009 2. místo Olympiáda Oostende, dále potomci získali tyto národní vítězství: 1. cena Bordeaux 13 386 hol. 1. cena Argenton 30 000 hol. 1. cena Narbone 13 351 hol. 1. cena Bourges 55 781 hol., atd.

Z tohoto páru vznikli další super chovní holubi, jako např. " Limoges" 91-4261261 super chovný holub, dále jeho bratr "548" který je otcem chovných es Superbroder 970, Lucky 848 atd. Tito pak dali další chovné a závodní esa. Jako např."Bak 17", Blaue ace 95 druhé eso Belgie dlouhých tratí r. 2007.

Velký význam v chovu Rauw-Sablon měl super chovný holub "Freddy". Jeho potomci "Den Dromer , Mr.Expensive, Kastar a Blaue Princ" byli nejen výborní závodníci, ale také super chovní holubi. U Koopmana v Holandsku např. vnučka "Dromera" získala 1. cena nat. St.Vincent v konkurenci 25 807 hol. Holub "New Freddy" se stal prvním národním esem Belgie r. 2010 a účastníkem Olympiády.

O tyto holuby je veliký zájem a např. "Blue Princ" byl prodán za 156 000 Eur.

Podělte se s námi o názor na tento článek →

Podobné články

Může vás také zajímat