Aktuálně: 4 849 inzerátů175 234 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů
Sh4dow
Sh4dow (30 příspěvků) 30.09.2010, 15:01:39 xxx.xxx.174.220
Tak jsem tedy usoudil, že tygry nechám ještě několik let spát a zaměřím se teď na něco, co by mě k nim mohlo posunout blíže - to jest chov menší šelmy. Z těch menším jsou mi nejsympatičtější oceloti, ti vypadají krásně. Nejdříve bych se teda zeptal, jestli existuje nějaký zdroj informací (literatura, příp. webové stránky), kde bych se o těchto šelmách dozvěděl více. Nechci Vás totiž obtěžovat s tím, že z Vás budu tahat všeobecné informace o těchto šelmách, jak se chovají v přírodě apod. A mimo....rád bych všem navrhl, aby mi tykali, protože mi to přijde přirozenější vzhledem k mému věku.
Sh4dow
Sh4dow (30 příspěvků) 30.09.2010, 11:36:12 xxx.xxx.174.220
Teda musím říct, že některé ty záběry jsou fakt hodně drsné. Tady člověk krásně vidí, jaký je oproti zvířatům ořezávátko a přesto....je to nejničivější živočich na téhle planetě. Krásně využíváme svoji inteligenci a nadřazenost. Ale zajímavé, že je tam spousty záběrů s býky a ani bych se nedivil, kdyby jich 90% pocházelo ze Španělska. Tahle jejich tradice mi přijde nechutná a v mých očích je to staví na úroveň barbarů.
Sh4dow
Sh4dow (30 příspěvků) 30.09.2010, 10:05:31 xxx.xxx.174.220
A jen tak mimo soutěž, tomuhle fóru by prospěla možnost formátování textu, přinejmenším možnost odentrování, protože když to ten text slije do jednolitýho odstavce, tak je to hrůza.
Sh4dow
Sh4dow (30 příspěvků) 30.09.2010, 10:00:36 xxx.xxx.174.220
Chápu, co tím myslíte a teprve teď si uvědomuju, jak to asi ode mě muselo znít. Laik, který bez uzardění mluví o tom, jak si pořídí tygra před lidmi, kteří mají zkušenosti s menšími kočkami a vědí co dokáží a jen představa něčeho velkého je děsí. Kdo ví, čeká mě ještě dlouhá cesta a můžu změnit názor, může se stát cokoliv, ale osobně bych moc rád v cíli viděl sebe sama s tygrem. A myslím, že pan Roman přesně vystihl ten postup, který jsem chtěl zvolit. Nejdříve jít za chovateli tygrů a od nich si nechat poradit co a jak a rozhodně by mě nikdy ani nenapadlo si domů nastěhovat velkou kočku, u které nevím, co můžu čekat. Stejně jako bych si nikdy nekoupil dospělého hada, kterého neznám a který by mě mohl zabít. Co se týče příspěvků pana Petra, ten sestřih napadnutí mi určitě pošlete. Člověk musí sbírat informace i z té odvrácené strany mince chovu. Ale co mě zaujalo v tom komentáři byla poznámka "většinou při vystoupení". Jen mi připadá, a opravte mě, jestli se pletu, že člověk, který chová zvířata, aby s nimi vystupoval, má s nimi přece jenom jiný vztah, než člověk, který má jenom jednu dvě kočky a těm se věnuje. Přijde mi, že když se člověk se svou kočkou setkává jen v prostředí, které kočka zná, ve kterém se cítí bezpečně a začne člověka vnímat, jako přirozenou součást svého prostředí, nehrozí takvé nebezpečí, jako při častých přesunech a když ne přesunech, tak velké množství neznámých podnětů, které mohou zvíře při takovém vystoupení podráždit. Nakonec...co člověk ví, co se opravdu zvířeti honí v hlavě.
Sh4dow
Sh4dow (30 příspěvků) 29.09.2010, 22:23:33 xxx.xxx.174.220
Mě prostě jen neuvěřitelně vyčerpává fakt, že se v jednom kuse musím obhajovat. Chápu, že mě neznáte, ale přinejmenším po přečtení všeho, co jsem tu napsal jsem musel nabýt dojmu, že nejsem blbeček, který se rozhodne, že si pořídí tygra a slepě si za tím jde. Velice dobře si uvědomuju rizika, chápu, že mě ta kočka může máchnutím tlapy zabít a jsem s tím srozuměn. Nejsem ten typ, co si chov takového zvířete idealizuje. Ale nezlobte se na mě, ale zatím jste se ke mně všichni chovali takovým stylem, jako by má úvodní věta byla "nikdy jsem nic nechoval a chci si za měsíc pořídit tygra", přitom jsem X-krát zmiňoval, že jsem začátečník a že ten tygr je mým snem. Uvědomuju si, že k němu povede dlouhá cesta. A rozhodně nejsem tak krátkozraký, abych si jakoukoliv šelmu pořídil před poraděním se s odborníkem. Zeptal jsem se, zda je možno začít na velkých šelmách, odpovědí mi bylo NE. Já chápu význam tohoto slova, takže podniknu nutné kroky, začnu na malých, naberu zkušenosti, ale ještě předtím se budu snažit hodně studovat. Nevím, co víc už k tomu mám říct. Teď, když se tak na to dívám, tak byla veliká, ale veliká chyba zmiňovat to s tím tygrem, ale jednou vyřčené slovo už ani párem volů člověk nevrátí.
Sh4dow
Sh4dow (30 příspěvků) 29.09.2010, 21:31:51 xxx.xxx.174.220
Tak abych se přiznal, není mi teď zcela jasné, čeho se uživatel "doutrklars" snaží dosáhnout. Nikdy jsem neřekl, že nemám základní zoologické informace o kočkovitých šelmách, ale že nemám znalosti chovatelské. A říkejte si co chcete, ale net rozhodně není plný článků o chovu nejen velkých, ale kočkovitých šelem jako takových. Snad Vám nemusím připomínat vyjímečnost tohoto webu a zrovna tady jsem čekal, že se mi dostane pochopení. Vy si dovedete představit, že 18ti letej kluk příjde za ošetřovatelem v ZOO a začne se ho vyptávat na chov tygra? Oba si dovedeme představit, s jakou bych se potázal. Přišel jsem sem pro radu a zatím si připadám jako žáček, který je kárán, že provedl nějakou nepřístojnost za to, že se snaží ZAČÍT vzdělávat v oblasti chovu šelem. Tedy někteří se s těmito znalostmi zdá se rodí. Nechápu jak transparentněji mám někomu naznačit, že chov neplánuji minimálně dalších 5 LET, což je také doba, do které hodlám potřebné informace nabrat....ale co se vůbec snažím, že ano.
Sh4dow
Sh4dow (30 příspěvků) 29.09.2010, 21:02:56 xxx.xxx.174.220
volny: Já tu nečekám návod jako v kuchařce. Je mi jasné, že je to individuální, ale co si teda nedovedu představit je to, proč by mi mělo něco zabránit (tedy z mojí strany) v tom, abych choval tygry. Naprosto upřímně musí každý chovatel přiznat to, že zvířata, která chová (a teď nemluvím jen o kočkách), jsou ta zvířata, která se mu líbí a nějakým způsobem mu přijdou zajímavá. Prosím, nechápejte moji touhu chovat tygry jako nějaký vrtoch, je to přání a tužba, která už trvá léta a pokud mi v tom nezabrání finanční nebo jiné problémy, (např. nemožnost poskytnout zvířeti ideální podmínky) tak si nemyslím, že se přeprofiluju v chovatele něčeho jiného, protože jsem ochoten a připraven tomuto snu podřídit mnohé.
Sh4dow
Sh4dow (30 příspěvků) 29.09.2010, 21:00:28 xxx.xxx.174.220
Zeptat se určitě můžete, ovšem uvítal bych, aby se účastníci tohoto fóra zaregistrovali a nebo alespoň podepisovali, abych měl v jednotlivých příspěvcích trošičku systém, abych mohl jmenovitě reagovat. Na můj věk se jistě zeptat můžete, je mi 24 let. Jak už jsem na začátku zmínil, s chovem šelem nemám žádné zkušenosti. Uvědomuju si, že mě čeká dlouhá cesta a výrazná teoretická příprava. Ovšem vzhledem k tomu, že pořízení jakéhokoliv zvířete vidím nejdříve v horizontu 5ti let, myslím si, že mám na studium dostatečné množství času.
Sh4dow
Sh4dow (30 příspěvků) 29.09.2010, 19:08:17 xxx.xxx.174.220
Vynechme prosím finanční prostředky a podobné záležitosti. Jsem pragmatik, což v tomto konkrétním případě znamená, že je samozřejmé, že než si takové zvíře pořídím, budu finance zajištěny. Nejsem nezodpovědný blb, který si pořídí něco, na co nemá, aby tím zvíře trpělo. Ačkoliv nemám s chovem šelem zkušenosti, neznamená to, že jsem trouba. Už je mi jasné, že je třeba mít dostatek zkušenosti, protože velké kočky, jakými tygři jsou, je špička ledovce v chovatelství kočkovitých šelem a myslím, že šelem obecně. Slovo "zkušený chovatel" mi nic neřekne. Prosil bych o poněkud konkrétnější specifikaci.
Sh4dow
Sh4dow (30 příspěvků) 29.09.2010, 14:33:46 xxx.xxx.174.220
Zdravím všechny, kteří mají zálibu ve velkých kočkovitých šelmách. Ačkoliv nejsem chovatel, jednou bych se jím chtěl stát. Ovšem než se tak stane, chci se o těchto zvířatech dozvědět co možná nejvíc. To je důvod, pro zakládám toto téma, abych nabral potřebné znalosti a informace jednak o šelmách samotných, tak o věcech souvisejících s chovem. Jedná se mi o chov velkých kočkovitých šelem, konkrétně tygrů. Uvědomuju si, že znalosti a schopnosti pro tento druh zvířete jsou velké, což je také důvod, proč se chci v tomto ohledu začít vzdělávat několik let před pořízením zvířete, abych předešel zbytečným chybám, kterými bychom zvíře a případně i já zbytečně trpěli. Těším se na Vaše rady a ocením doporučení na jakoukoliv literaturu (i když jí asi není mnoho) a zdroje informací.