Aktuálně: 4 886 inzerátů174 997 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů
athert
athert (3 příspěvků) 17.06.2012, 18:20:34 xxx.xxx.91.54
Dobrý den. posledních pár dní sleduju internet a hledám informace ohledně potravě pro pumu, jejich cenu i zdroj. Na tomto fórum ( http://www.ifauna.cz/kozesinova-zvirata/nemodforum/r/detail/994370/naklady-na-krmeni-selem ) psali všechny možné informace, však připadali mi takové " neověřené " ( pokud si to celé přečtete, budete vědět proč ). Chci vás tedy požádat, zda by jste se nepodělili o vaše cenné informace a neřekli mi, jaké krmivo je nejlépe dávat šelmě ( pumě ) a případně třeba i cenu ( samozřejmě pouze teoreticky ). Na onom fóře např. psali, že krmí celý rok kuřaty s cenou kolem 18kč.. na Toto nemusím být ani chovatel abych řekl, že to asik není to pravé ořechové ( celý život krmit pouze kuřaty ). Avšak nemám zkušenosti a tedy nevím jaké ceny u kuřat mohu soudit za " levné a pro šelmu dobré ".. sice chce asi každý ušetřit za krmení, avšak kupovat " něco " za 10kč a říkat tomu kuře, když to vypadá jako přejetý mýval není dobré. Za jakékoliv informace ( ať už jde o to čím krmit, kolik kg a v jakých intervalech, kde by se dalo sehnat nejlevnější krmení ( pokud beru to, že žiji v Ústí nad Labem ), webové stránky kde jsou další informace ohledně pum ( klidně s cizím jazykem ) atp. ) budu nesmírně vděčný. S přáním hezkého dne - Martin Antoš -
athert
athert (3 příspěvků) 18.03.2012, 19:13:20 xxx.xxx.230.155
Děkuji moc za odpovědi. Já jsem právě koukal všude po internetu a to kuře bylo v jednom velkoobchodě.. nakupovaní v supermarketu by bylo asi ještě dražší :D s tou krávou a koněm je poměrně dost dobré, takto dostat " maso zdarma " a né zrovna málo.. děkuji za ty krásné odpovědi a kdyby chtěl někdo ještě něco napsat tak budu jedině rád.. opravdu jsem nevěděl jak to děláte, nyní aspoň vím, že " kontakty " jsou asi to nejdůležitější :)
athert
athert (3 příspěvků) 15.03.2012, 19:43:13 xxx.xxx.230.155
Dobrý den. Rád bych se zeptal, jak to děláte s financema u šelem ? to máte 2 zaměstnání či co ? S přáteli občas do tématu šelem zavítáme a vždy se u této otázky pozastavujeme.. Když uvedeme příklad a budeme mít šelmu, která spořádá cca 5kg masa denně ( lev prý spořádá cca 7-8kg masa. Řekl bych tedy, že u našeho příkladu to bude spíše vypadat na pumu americkou. ) tak zjistíme, že za měsíc nám toho spořádá cca 150kg. Na internetu jsem našel, že šelmám se dává většinou kuřecí maso a né vepřové, jelikož je tučné ( nevím co je pravdy.. chovatel nejsem a pouze mohu číst na internetu. ) a nejmenší cenu kterou jsem našel je 22kč za kilogram ( je to mražená slepice bez drobů, také nevím jestli je to vhodná strava po odmražení ).. k tomu započteme jisté výdaje jako je možný veterinář, nějaké pamlsky a někde jsem se i dočetl, že i vitamíny a minerály.. pohybujeme se někde kolem částky 4 až 4 a 1/2 tisíce za měsíc k jedné šelmě. Teď si vezmeme, že někdo chová například 5 lvů a částka je doslova enormní. Jak je možné, že máte dostatek financí i pro sebe ? ( neříkám, že moc.. však na jídlo, bydlení atp. určitě máte ) Dostáváte snad nějaké peníze od státu, prodáváte vstupenky na prohlídky, nebo jak to vlastně děláte ? Tímto tématem bych se vlastně chtěl zeptat. Jak to děláte s financema, Jestli je opravdu nejlepší dávat šelmám kuřata ( a pokud jsou mražená vhodná ) a kolik vás vlastně stojí dejme tomu ona potrava na měsíc ? Vím, že toho chci moc, však zajímá to nejen mě a rád bych se již dozvěděl odpověď.. jak to děláte :) Za odpovědi předem děkuji.