Aktuálně: 4 684 inzerátů177 437 diskuzních příspěvků17 793 uživatelů

Burza Přerov

Orina (neregistrovaný) 12.03.2012, 08:09:46 xxx.xxx.53.249
Je to spíš zamyšlení nad tématem *Dnešní Přerov* na ifauně. To že tam někteří chovatelé chodí se špinavýma přepravkama je věc známá. Možná že tak chodí i jinam. Jen mě tam zarazil příspěvek jednoho chovatele, co si v tlačenici vyslechl nadávky nějakého chovatele na svěřence-ptáky, kde říká svému kolegovi cituji : že by se mohly na ty kurvy tak akorát vysrat a ne jim, eště tak vařit vajca. Tak se ani nedivím, že je rozdíl v ceně papoušků od různých chovatelů. Bohužel si to někteří zájemci o papoušky vůbec neuvědomují. Hlavně když koupí papouška levněji. Připlatit si znamená často koupit kvalitu a o to zájemcům o papouška někdy ani nejde.
cone (neregistrovaný) 12.03.2012, 09:08:38 xxx.xxx.67.3
Orino ahojky, no někdy při koupi dražšího nenarazíš zákonitě ne kvalitu za větší peníze, ale pouze na nenažrané prodávající hovado - moje zkušenost z posledního Přerova a zasraných přepravek - konkrétně u andulek, kde jsem něco chtěl koupit, ale odradily mě posr.... přepravky nebo spoluobyvatelé v převprace. Jo, na levnější a běžnějí druhy chovatelé spíše kašlou, no ale byvá mi vytýkáno, že na levné papoušky se dívám nějak jinak já. Ale andulky jsem si z Přerova nedovezl, nenašel jsem dost odvahy.
anonymní (neregistrovaný) 12.03.2012, 10:30:50 xxx.xxx.55.84
V tomhle máš pravdu. Když je papoušek dražší zase se snaží mnozí vyzrát na poptávku a zájem, hlavně neznalých začátečníků. Takže kvalita polulhává za výší ceny.
anonymní (neregistrovaný) 12.03.2012, 10:35:07 xxx.xxx.53.1
Ono koupit andulku / korelu / a donést ji domů, kde jsou dražší a vzácnější ptáci, to je velké riziko. Snad jen od nějakého spolehlivého kamaráda.
Orina (neregistrovaný) 12.03.2012, 11:42:31 xxx.xxx.55.84
To máte naprostou pravdu. Jsou ale chovatele, kteří doma papoušky mají společně malé s velkými. Tam je potom jasné, že žádné nemoci nehrozí, protože by byl ohrožen vlastní chov. Pokud někdo čenžuje v chovu ptáky jako baťa cvičky, tak je riziko pochopitelné. Jestliže si však člověk udržuje určitou nepříbuznou chovnou základnu, aby nemusel nic dokupovávat, tak se riziko zmenšuje na minimum. Také je dobré uvážit prostorově, jestli je možné ptáky držet v jiné místnosti. Je dobré mít také určité hygienické návyky a doržovat pravidelnou desinfekci.
anonymní (neregistrovaný) 12.03.2012, 16:01:04 xxx.xxx.74.6
No boli tam i parádne andulky, ale výstavné. Predávalli ich tam viacerí chovatelia, medzi inými i p. Groda, ale to je už trochu iné kafé čo sa týka ceny a kvality.Videl som tam dosť slušné v cenách od 250kč a viac. Vždy som preferoval u anduliek výstavný samec a obyč. samica.
Orina (neregistrovaný) 12.03.2012, 16:34:36 xxx.xxx.55.84
Jo, taky jsem se kdysi utrhla a dala jsem za jednoho krasavce 1500. Pak ale když chci za odchov po takovém páru za tři táci dvě stovky, tak mi někdo napíše na mail, že jsem lump. Tak si říkám má to cenu odchovávat pěkné andulky, když o ně nikdo nestojí? A já bohužel nemám možnost jezdit na burzu a nabízet, tak mi zbývají jen inzeráty. Je zajímavé, že o jiné papoušky je frmol, jen ty andulky nikdo nechce i kdyby byly ze zlata.
anonymní (neregistrovaný) 12.03.2012, 17:15:30 xxx.xxx.99.35
Nejen o andulky není zájem, třeba rosely taky nikdo nechce, protože už nejsou v kurzu. Když kolem sebe poslouchám chovatele je mi špatně. Donedávna byli IN a super ptáci a teď jsou to jen posr*** rosely, jak někteří říkají. Hold někdo má papoušky pro krásu a někdo na peníze a od toho se to odvíjí. Prošla jsem si burzu a bylo tam na co koukat, pěkní alexandři nepálský, z kraje tam byli pěkní penanti pastelový, mayeráci. Hodně se mi líbily panenky černohlavé a jiná droboť. No a udělala jsem si radost a koupila jsem si 4 letou samičku červenokřídlou, sice je bez prstů na jedné noze, ale mě to nevadí.
cone (neregistrovaný) 12.03.2012, 17:48:14 xxx.xxx.67.3
Nechci nikoho kritizovat co a proč chová, ale některým za to jak to dělají bych dal s radostí pěstí. Výběr mutačních penantů byl úžasný, pár nepálců byl také moc pěkný, kubánci byli na moc dobré úrovni, majeráci - mrzí ze, že jsem si jeden z těch dvou párů co byli pod sebou nekoupil / ten spodní pár/. Ještě jsem zvažoval koupi křepelek korunkatých - byli tam 2.1, ale pán prodal samici samostatně, i když tušil, že vezmu 1.1 - ale nevadilo mi to, nejel jsem nějak spec. pro ně. Ještě mě hrozně vzali dlaskové-úžasní ptáčci. Jinak nemám problém se skloubením chovu a komerce, něco je v chovu pouze výzva, něco je srdcová záležitost.
nomis
nomis (245 příspěvků) 12.03.2012, 19:43:38 xxx.xxx.9.70
Dobrý večer,omlouvám se ,že se vměšuji do Vašeho psaní,ale musím s Vámi plně souhlasit,co se týče kvality ptáků a hlavně jejich zdrav.stavu a ty přepravky ,to ani nemluvím. Řeknu Vám,že už pěkně dlouho jsem v Přerově nekoupil žádného ptáčka. Moc mě zaráží v jakém stavu tam ptáky prodávají,počínaje andulkama a končeje penantama a horákama . .Byl jsem na burze a sháněl jsem samičku Alexandra malého-lutino,jelikož jsem doprodával nějakou drobot, tak jsem se postavil ke stolům a čekal jsem,přišel pán,vybalil ptactvo a já se nestačil divit!! Měl andulky a penanty ve společné kleci,to by nevadilo,ale velikost penantů mě opravdu zarazila,byli jen o malinko větší než andulky . . .normálně jsem to neuměl rozdýchat,co všechno lidi dokážou!!! . .Proto nakupuji jen u chovatelů a jezdím si k nim osobně,alespon vím na čem jsem . .pěkný večer . .
Orina (neregistrovaný) 13.03.2012, 08:00:26 xxx.xxx.57.191
K tomu bych měla taky poznámku. Když se u mě vylíhnou mláďata je vždycky jedno až dvě nadstandartní. Říká se, že nejlepší koně chodí ze stáje poslední. A tak i já držím takové krasavce a kdybych měla voliéry a místo nafukovací,tak bych je nikdy neprodala. A tak čekám, jestli se ozve chovatel, který by s nadšením přijal takové ptáky do chovu. Jenže takový chovatel nepřichází/na burzy bohužel nemohu jezdit/, příjde *mazlíčkář* a protože nemám voliéry nafukovací, ztratí se kvalita u někoho, kdo má sice papouška velmi rád, ale přínos do chovu to není. Tak se nám ztrácí krásní papoušci tímto způsobem nebo dá někdo ptáky do výkupu, protože nemáme nafukovací voliéry. A na stůl, na burze, někdo dá přepravku s penantama , kteří se rovnají velikostí andulky.
cone (neregistrovaný) 13.03.2012, 08:49:12 xxx.xxx.67.3
čau orino, budu ti oponovat, vše nejlepší a nejkvalitnější přichází jako první - u ptáků i u psů, nidy z opakovaného krytí nebylo to co z prvního spojení. jinak ti dávám zcela zapravdu, vždy je něco, co by mělo zůstat doma dále do chovu, no vesměs to jde pryč. jednak místo, jednak finance na něco dalšího jsou ty nejzávažnější faktory, proč se tomu tak dějě.
Orina (neregistrovaný) 13.03.2012, 12:59:52 xxx.xxx.52.253
Myslíš jako že když mají fena a pes štěňata z prvního vrhu, že jsou nejlepší a opakované krytí třeba po roce je horší? A co opakované spojení u extra třídy koní? Tam to neplatí? A to se tomu věnují experti pro vrcholový sport :-)) např. Železník nebyl z prvního spojení a co to bylo za koně, PharLap adalší. No já se tomu zase tolik nevěnuji, tak u jiných zvířat nebo ptáků nevím.
cone (neregistrovaný) 13.03.2012, 17:33:28 xxx.xxx.67.3
PharLap byl největší úlet, nikdy nedal potomka stejných kvalit, jeho nový majitel/ po skončení jeho závodní kariéry/zkrachoval, kůň jako plemeník nestál za nic. U psů - třeba dvojnásobný absolutní světový vítěz - pes bordeauxské dogy Brando Dospilos / sv. vít. 2002 a 2003/ nikdy nedal žádné štěně, které by kvalitou odpovídalo svému otci - a bylo ich řádně přes 500. V mém chovu BX byly nejlepší štěňata /světové úrovně / vždy jen z prvních vrhů, a to jsem spojení třeba 2x či 3x opakoval, a byla to úplně jiná štěňátka. Genetika, rodokmeny a dko co s kým a po kom- to byla moje parketa.
anonymní (neregistrovaný) 13.03.2012, 17:34:46 xxx.xxx.67.3
Jo, a vem to i u lidí - dvě sestry, jedna kráska a druhá šeredka - to jsi neviděla? No sice může být jiný otec????
Peťula (neregistrovaný) 14.03.2012, 08:33:04 xxx.xxx.6.82
Čau, co to tady perete? :-) Ona bohužel dnešní snaha jít cestou kvantity a ne kvality zasahuje prakticky všecko. Od obrovských marketů nacpaných jídlem zkaženým či z umělé hmoty, hlavně levným. Přes záplavu oblečení, spotřebičů a já nevím čeho všeho. Zasáhlo to těžce i chovatelství. Množírny psů. Teď už i ptáků. Kvalita je pryč, ale zase je všeho dost. Burzy jsou plné levných pptáků. Kolik jste dali za amazoňan před 5 lety, a jak vypadal.... a co dnes? Já kupovala třeba pře pár lety nádherné silné rozely rubina za 18 stovek kus u chovatele, a dnes bych si ho mohla za pět stovek vybírat z deseti kusů na burze naráz a nevyberu si, protože jsou malinký a špatně vybarvený. Achjo :-(
cone
cone (1412 příspěvků) 14.03.2012, 08:36:49 xxx.xxx.67.3
jj, s cenami to je nějak podivné, loni jsem obdivoval krásnou samici amazoňana vínorudého za 18tis, v neděli jsem mohl koupit mladý pár za 16, amaz. modročelí průměrného vybarvení od 5500kč. Achjo:-(
Peťula (neregistrovaný) 14.03.2012, 08:37:52 xxx.xxx.6.82
A ještě dobrá zpráva nakonec, myslím, že jako u všeho, ti, co to nemají rádi, kvůli neprodejnosti odpadnou, a zůstanou jen chovatelé, a zase bude líp. Jen nevím kdy, za rok nebo za pět, za deset..... :-)
sunflowersman (neregistrovaný) 14.03.2012, 09:43:26 xxx.xxx.175.196
Chovatelé možná odpadnou, ale ptáci zůstanou, nebo se vypaří? :) Berme to tak, že si na své mohou nyní přijít i lidé, pro kreré byli ještě nějaký rok zpátky někteří ptáci nerealizovatelným snem. Jsem také zvědavý, jak se to bude vyvíjet, ale žádné hypotéze do budoucna již nevěřím.
v. (neregistrovaný) 14.03.2012, 11:20:36 xxx.xxx.90.2
Asi budeme mít brzo jiné starosti, než naše ptáky. Asi na drahé koníčky / např. chov amazoňanů a výš / bude mít jen málokdo. Ceny benzínu / případna válka Irán / , následně potravin, vejce, vepřové atd. V dnešním světě už nejsou žádné jistoty. Co víme, co bude za rok? Jinak tato vínorudá stála v roce 2003 33.000,-. Dovoz Rakousko
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.