Aktuálně: 4 581 inzerátů178 032 diskuzních příspěvků17 798 uživatelů

Kakariki: rada začátečníkovi

Marta (neregistrovaný) 20.03.2012, 18:14:23 xxx.xxx.213.166
Dobrý den. Prosím někoho z Vás o radu. Dostala jsem darem párek Kakariků (dva a půl roku staré ) původní majitel se o ně již nemohl dále starat. Nafasovali jsme i větší voliéru, kterou mám umístěnou doma v obýváku, jelikož tito Kakarici byli zvyklí na domácí prostředí, nechtěla bych je dávat zatím ven. No a krom Korelky nemám s tímto druhem žádné zkušenosti. Nyní jsou Kakarici u nás 4. týden a už si zvykají na nové prostředí a začínají i pěkně lumpačit. Také se nám každé ráno páří, ale samečkovi se někdy moc nechce. Tak nevíme zda z toho něco bude. Jinak k věci. ...Mají umístěny ve voliéře dvě budečky, které jsem dle instrukcí na netu vystlala hoblinama, nicméně za den to samička všechno vyhrabe a budku má prázdou, to co vyhrabala pak jen rozhrabuje dole ve voliéře a strašně si v tom libuje.Takhle to trvá celou dobu co je máme a já bych se ráda dověděla, jestli je to normální a jestli mám tedy i nadále každý den dosypávat ty hobliny :-), jestli se jí tato podestýlka třeba moc nezamlouvá a nemám něco přidat, nebo jsou třeba budky špatně umístěny. Voliéra je 100x100x200 cm a obě budečky jsou cca ve výšce 170 cm, tak jak to měl předtím vybavené předchozí majitel. Děkuji všem za případné reakce. Otázek mám více, ale prozatím bude stačit odpověď na toto. Díky
anonymní (neregistrovaný) 20.03.2012, 18:59:07 xxx.xxx.193.236
to, co samička dělá, je normální, upravuje si budku, kakarici rádi hrabou, proto hrabe i na dně voliéry. Doporučuji dát travní drn.
nomis
nomis (245 příspěvků) 21.03.2012, 19:54:09 xxx.xxx.9.70
Mi tak vyhrabujou žrádlo z misky . .a to mají venkovní voliéru a spousty drnů a zeminy ke hrabání . .Dělá to ale jen sameček,předvádí se . .lumpík!!

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.