Aktuálně: 4 830 inzerátů175 147 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

Rýžovníci

anonymní (neregistrovaný) 21.03.2012, 19:31:34 xxx.xxx.96.10
Prosím, kdo mi poradí zda je to pár, nebo snad samci.Strašně rád v uvozovkách jsem, když mi chovatelé prodají na 100% pár a potom se mohu divit.....
Obrázek
Lucie Macánová - Plumosus (neregistrovaný) 21.03.2012, 19:48:41 xxx.xxx.99.35
Dobrý večer, podle vzhledu se to dá poznat složitě a z této fotky vám to nikdo neurčí. Nejspolehlivější znak je zpěv samečka.
nomis
nomis (245 příspěvků) 21.03.2012, 19:50:59 xxx.xxx.9.70
Dobrý večer,je to z téhle fotečky dost špatně poznat,určitě zpěv je nejjistější,ale domnívám se že to je pár,blíže k nám by mohll být sameček . .
jena74
jena74 (10 příspěvků) 21.03.2012, 19:54:22 xxx.xxx.142.29
Dobrý den , nevím zda vám poradím na 100% ale neslyšel jste je nějak projevovat , u rýžovníků zpívá jen sameček.Tady je odkaz jak má sameček zpívat http://www.javafinch.com/cock/cock.html
anonymní (neregistrovaný) 21.03.2012, 20:14:02 xxx.xxx.96.10
Pro pana Šimona, ten blíže k nám bych také tipl na samce , protože má 2 kroužky a většinou tak kroužkují druhým sundávacím kroužkem samce, ale ten druhý nemá žádný kroužek a pán co mi toho bez kroužku prodával tak si moc jistý nebyl. Mám ještě jeden pár a tam samec pěkně zpívá a mají i hnízdo....
astrild (neregistrovaný) 21.03.2012, 22:15:43 xxx.xxx.136.183
Hezký večer Také tipuji na pár 1. od nás je samec,jeden takový znak aspoň pro mne když sedí v řadě na bidle tak samečkové působí ,že jsou větší a delší,samičky jako drobnější kratší . musí sedět v naprostém klidu vedle sebe,mám je okroužkované různobarevně ,zapíšu si to a většinou to sedí.Další pomocný znak k určení pohlaví oční okruží a výstupek na zobáku a červenější zobák ,ale zpěv je teprve jistota,
Torrie (neregistrovaný) 12.12.2023, 18:46:28 xxx:xxx.d082:b099

Dobrý večer,

potřebovala bych prosím poradit.

Jedná se o Rýžovníka bílého asi 5 let starého. Čtyři dny otevírá a zavírá  zobáček a vypadá to že se mu špatně dýchá. Zrní ale přijímá i vodu. Podestýlku máme WIVRAL- HB kterou používám dlouho. Nikdy žádné potíže ptáček neměl, až teď.

Děkuji za nějaké odpovědi. Zvažuji nějakou veterinu ale nevím zda vůbec se budou zabývat drobným ptactvem. 

kometa
kometa (4240 příspěvků) 12.12.2023, 21:34:52 xxx.xxx.147.163
Torrie:

Dobrý večer,

potřebovala bych prosím poradit.

Jedná se o Rýžovníka bílého asi 5 let starého. Čtyři dny otevírá a zavírá  zobáček a vypadá to že se mu špatně dýchá. Zrní ale přijímá i vodu. Podestýlku máme WIVRAL- HB kterou používám dlouho. Nikdy žádné potíže ptáček neměl, až teď.

Děkuji za nějaké odpovědi. Zvažuji nějakou veterinu ale nevím zda vůbec se budou zabývat drobným ptactvem. 


zda vůbec se budou zabývat drobným ptactvem.

Budou, ale musíte hledat. Nemáte poblíž Zoo? Tam mívají veterináře se specializací na různé exoty.

Anonymní (neregistrovaný) 13.12.2023, 10:30:36 xxx.xxx.16.52
Torrie:

Dobrý večer,

potřebovala bych prosím poradit.

Jedná se o Rýžovníka bílého asi 5 let starého. Čtyři dny otevírá a zavírá  zobáček a vypadá to že se mu špatně dýchá. Zrní ale přijímá i vodu. Podestýlku máme WIVRAL- HB kterou používám dlouho. Nikdy žádné potíže ptáček neměl, až teď.

Děkuji za nějaké odpovědi. Zvažuji nějakou veterinu ale nevím zda vůbec se budou zabývat drobným ptactvem. 


Těch možností je hodně, infekce vzdušných vaků, aspergiloza atd, opravdu jenom vet poradí.

AAA (neregistrovaný) 13.12.2023, 12:48:48 xxx.xxx.0.243
Odpověď na příspěvek uživatele Torrie z 12.12.2023, 18:46:28

Dobrý den,tyto příznaky mohou vznikat na základě více věcí.Prvotní je vlhkost vzduchu v prostředí kde pták žije,nízká vlhkost vyvolává přesychání sliznic a ztížené dýchání.Potom roztoči v dýchacích cestách,vyskytují se u těchto druhů velice často,ztížené dýchání sípot.Potom pozor na teflon,nepoužívat teflonové nádobí kde jsou ptáci,dochází z výparů k otoku plic a zadušení.

Nic nezkazíte když dojdete na veterinu a požádáte o jeden mililitr Ivomecu.Rýžovníka odchytíte a jednu kapičku tohoto přípravku vetřete pod křídlem do kůže.Používám ho také na odčervení .

Dá se to řešit i různými přípravky,používal jsem Biokill v rozprašovači,stříknete,pták inhaluje přípravek.Nejlépe přepravka,nebo malá klec překrytá igelitem,ale tak,aby tam šel vzduch a stříknout.Takto jsem to před lety řešil u Kanárů,ti na roztoče dýchacích cest trpějí velice často.🙂


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.