Aktuálně: 4 985 inzerátů174 055 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Pomoc!

anonymní (neregistrovaný) 26.03.2012, 20:02:26 xxx.xxx.97.97
Prosím poradte co mam udělat.Mam doma ručně dokrmenou samici a chovneho odchytoveho samce venezuelcu.Pořad si na sebe nemužou zvyknout samice se ho bojí a uletá před ním.Už sem vyzkoušel snad vše(dat je od sebe aby na sebe viděli,měl jsem je v male kleci s 1 bidlem abych je donutil sedět vedle sebe atd)nemate někdo nějakou zkušenost co bych měl udělat? děkuju :)
anonymní (neregistrovaný) 26.03.2012, 20:05:52 xxx.xxx.249.6
Myslim ze jedine co muzes udelat a bude to fungovat ze jim das proste cas nez si na sebe zvyknou. Bidla jim dej klidne vsechny at maji prostor a nenuti se k necemu co se jim nelibi nebo se toho boji. Pokud netece krev musis vydrzet.
anonymní (neregistrovaný) 26.03.2012, 20:38:26 xxx.xxx.97.97
Jenomže samice je ručně dokrmená a je zvyklá na mě,ho bere jako nepřitele.Ještě bych zkusil dat nakličené zrní třeba je to nějaka nabudí :)
cone (neregistrovaný) 26.03.2012, 21:37:28 xxx.xxx.67.3
Jak dlouhou dobu na seznámení jste jim dal? Jinak zrní je jistě k sympatiím nenabudí, max nabudí samce a on ublíží samici. Zdá se mi, že pospícháte.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 26.03.2012, 22:13:20 xxx.xxx.85.66
souhlasím s conem naklíčené zrní je dost hazardní možnost jak riskovat, že se samec dostane do toku a zvětší se šance, že samici opravdu ublíží, zejména pokud se snažíte je co nejvíce dát dohromady a obíráte je o možné soukromí si vybrat kde kdo bude, nebo kde kdo bude sedět pokud si nepadnou do oka hned, přijde na řadu čas a trpělivost, ze začátku v oddělených klecích - voliérách tak, aby na sebe s přehledem viděli, vy MUSÍTE omezit styk s ní na nejmenší možné, tak aby se od vás odpoutala jak je stará? on? i takhle již může být samice za horizontem přijmutí přirozeného partnera a nedá se dohromady z žádným samcem. to je riziko ručně dokrmených a jinak socializovaných papoušků než z běžného chovu netvrdím, že to již není možné, ale pokud je na vás fixovaná, jen stěží bude hledat partnera jiného pohlavý a druhu každopádně bych jim dal dostatek času a zvážil zda je nechat spolu či odděleně
anonymní (neregistrovaný) 26.03.2012, 22:39:32 xxx.xxx.97.97
no zhruba 4 měsice jsou spolem... zrní teda okamžitě vyloučím :) samice ma 3 roky a samec 10...možná mate pravdu že na ně spěchám jenom mě připadlo že samice je ještě v dobrym věku aby si rychle zvykla :) se samici nemam už takovy vztach že bych ji braval z klece nebo tak to jsem udělal jako první ale stejně jí to neda přiletět mi k ruce když poklízím stravu...
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 27.03.2012, 08:35:21 xxx.xxx.161.104
no, už si takřka troufám říct že je pro ni pozdě :-), 3 roky jsou už dost aby byla naučena na lidi a druha svého druhu brala jako cizího, nic není 100% teď už jedině opravdu čas.......
Peťula (neregistrovaný) 27.03.2012, 09:15:16 xxx.xxx.6.82
ahoj, pro neregistrovaného: těžko radit, neznáme podmínky, velikost klece, ale pokud chcete párovat ochočenou samici, je nejlepším řešením zase ochočený samec, a spousta času. A také připustit možnost, že už to vůbec nepůjde. V každém případě berte ohled na svou samičku, protože tím, že ji nutíte přijmout vlastně největší změnu v životě, ji vystavujete velkému stresu. Taky by se mohlo stát, že ji zkazíte a ona nebude pak už ani mazlíček. A pokud jste ji koupil jen za účelem spárování, je to o to náročnější. A měsíce nic neznamenají, mám spolu pár papoušků třeba i tři roky a nezblížili se, jen spolu sdílejí volieru.
anonymní (neregistrovaný) 27.03.2012, 17:00:55 xxx.xxx.97.97
Samice byla v domacnosti zhruba pul rok až rok potom sem ji dal do samostatne voliery ven kde byla poblíž ostatnim ptakum v chovu když sem je dal poprve k sobě samice dost vyvaděla ted už spolu žerou u jedne misky ale samice ma pořad nejistotu jak pišu stači jeden blbý pohyb samce a splaši se.Takto chce asi opravdu vice času:)

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.