Aktuálně: 4 791 inzerátů176 085 diskuzních příspěvků17 778 uživatelů

Stavba společné voliéry

Honza (neregistrovaný) 29.03.2012, 16:42:29 xxx.xxx.243.121
Chci z jara stavit voliéru - společná voliéra o rozměru nějakých 6 x 4 x 2 (šxdxv), ve které bych chtěl mít mix párů z austrálie. Jejich vhodný výběr pořeším později (korela, kakariky apod.). V současné době řeším technickou stránku krytého záletu. Budu ho dělat z Ytongu, ale nevím, jak k tomu přistoupit, když mám voliéru společnou. Mám udělat i společný krytý prostor? nebo ho nějak dělit a oni si pak každý vybere vhodný úkryt? Poraďte případně odkažte na nějaký již udělaný výtvor pro inspiraci. Na netu jsem zatím nenašel, co by odpovídalo mé představě, většina chovatelů dělá rozdělené voliéry.
anonymní (neregistrovaný) 29.03.2012, 18:32:49 xxx.xxx.241.46
tobude poradna voliera dej pak fotky
anonymní (neregistrovaný) 03.04.2012, 20:57:36 xxx.xxx.0.150
Dobrý den zálet bych udělla společný, v nejhorším případě se vždycky uvnitř předělit, možná bych při stavbě pro sichr uděla 2 vletová okna, používat můžete jen jedno. mám společnou voliéru nádherný,horský,andule , kakarikci teď se společně zimuji ve sklepní voliéře, ale dřív jsem je měla venku a do záletu chodili jen kakarici ostatní spali venku.Voliéru jsem na zimu měla obalenou plexisklem. Pokud se budou ptáci snášet v toku a během hnízdění , je téměř jisté , že v zimě se honit nebudou. Hodně štěstí ve společeném chovu
Milfis
Milfis (519 příspěvků) 07.04.2012, 02:34:20 xxx.xxx.0.47
Taky mam takovou představu, chtěl bych udělat společnou voliéru 4x2x2m voliéru a k tomu 2x2x2 vnitřní zálet, ale celé bohužel ze dřeva nemůžu mít na zahradě pevnou stavbu.. Také to chci pro austrálii určitě kakariki, roseli rubino a k tomu 3 páry andulek nebo pár nádherných podle toho co by se jak snášelo a na zemi ještě třeba bažanty zlatý nebo křepelky japonský. Furt si o tom čtu a zjišťuju co se dá, našel jsem pár chovatelů kteří maj něco takového a funguje jim to, nikdy jsem neslyšel ani neviděl o děleném záletu když mají jinak společnou voliéru ;)

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.