Aktuálně: 4 821 inzerátů175 608 diskuzních příspěvků17 768 uživatelů

Alexandr růžový vousatý

kubin.a
kubin.a (11 příspěvků) 06.04.2012, 18:01:57 xxx.xxx.141.79
Ahoj chci se zeptat, mám dva roky staré alexandry růžové vousaté. Páří se několikrát denně, budku okousali a samice sedí na bidle, nebo na ní, ale nikdy jsem nezpozoroval, že by byla uvnitř. Je to již tři týdny od prního spáření a nikde žádné snesené vajíčko, jak v budce, tak na zemi. Nevím jestli je to normální? Prosím zkuste mi odpovědět kdo má větší zkušenosti s tímto druhem. děkuji
fylip
fylip (1289 příspěvků) 07.04.2012, 16:32:14 xxx.xxx.162.247
Dobrý den, Dělal jsem si ty samé starosti, v zimě jsem si složil pár vousáčů, samec je 09 a samice 07. Na začátku března jsem je přestěhoval do venkovních voliér s nevytápěným záletem, do kterého jsem dal budku a začal jsem krmit klíčeným zrním, hodně ovoce a zeleniny (to měli i přes zimu), do vody jsem týden dával promotor a samozřejmě vaječná míchanice. Samice hned po přestěhovaní vlezla jednou do budky, ještě než jsem jí tam stihl dát hobloviny, potom už se o ní ale nezajímala. Od té doby jsem je viděl několikrát denně při páření, krmili se také denně, ale o budku zájem neměli. Už jsem z toho měl opravdu strach, až dneska ráno jsem se podíval opět do budky a je úplně rozhrabaná, odpoledne jsem dokonce viděl samici z budky vylézat a když jsem se na ní podíval ve venkovním výletu líp, tak má už i dost svěšený ocas, stejně tak to má vždy před snůškou i moje samice penanta. Teď už musím jenom doufat, že samice v pořádku snese a vyvede mladé až na bidlo. Hodně štěstí.
skunda.m
skunda.m (17 příspěvků) 16.01.2013, 15:59:47 xxx.xxx.172.197
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať aké pletivo stačí fúzatým na volieru a či stačí voliera o dĺžke 2m zo záletom 1,4m. Nikde som tieto dve informacie nenašiel a nechcel som začínať novú tému. ďakujem.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.