Aktuálně: 4 593 inzerátů178 152 diskuzních příspěvků17 805 uživatelů

papoušekzpěvavý nečekanásnůška

anonymní (neregistrovaný) 09.04.2012, 12:07:30 xxx.xxx.127.74
obrý den chci se zeptat těch kdo mají zkušenosti s papoušky zpěvavými nedávno jsem si pořídil dvouletý pár a kvůli chladnému počasí jsem jim zatím budku nedal dnes jsem však zjistil že zahnízdili v budce pro rozely a samička snesla 5 vajec a pevně sedí sameček krmí myslíte že z toho něco bude vzhledem k chladnému počasí co teď je? nebo mám budku raději odebrat a hnízdění přerušit předem díky za radu
anonymní (neregistrovaný) 09.04.2012, 12:12:59 xxx.xxx.74.6
Len to nechajte tak,už od zajtra má byť teplejšie. Ak ich máte spolu s roselami, tak urýchlene vyveste búdku i pre ne.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 09.04.2012, 13:46:30 xxx.xxx.162.247
Dobrý den, Lon ijsem prodal svoje dva chovné páry zpěváků známému, který je chtěl použít jako případné chůvy pro větší papoušky. Zpěváci mi vždycky spali v budce a tak jim i on nechal přes zimu budku. Krmil samozřejmě jen suchým krmením, aby v zimě nezahnízdili. I tak samice snesla v největších mrazech, kdy bylo okolo -20 pět vajec a mladé z nich vychovala. Zaujmulo mě už jenom to, že vůbec byly vajíčka oplozené.Nechejte to tak a spolehlivá samice vajíčka určitě vysedí a postará se i o mladé.
anonymní (neregistrovaný) 09.04.2012, 15:35:00 xxx.xxx.127.74
díkymmoc za radu tak uvidíme jak to dopadne samičku vidno jen párkrát za den když se jde trošku napít jinak pořád sedí pokud to vše dobře dopadne 25.4 by se mělo líhnout první mládě jinak ptáky sem spozoroval se před snášením o kterém jsem nevěděl se velmi intenzivně pářit nejvíce ráno a večer tak snad bude alespoň nějaké to vajíčko oplozené rozely jkteré jsou s nimi ve voliéře jsem raději předělil stěnou a tak mají alespoň oba páry svůj klid ještě jednou díky za radu pak přidám foto a napíši jak to dopadlo
anonymní (neregistrovaný) 27.04.2012, 11:49:27 xxx.xxx.127.74
díky moc za radu no 5 . 4 snesla samička první vajíčko a pak obden dalších 5 takže celekm ji je 6. což znamená že 25 se mělo líhnout první mládě dnes jsem koukal do budky a zatím se nic nevylíhlo je možné že samička zasedla na vajíčka později a né hned na první vajíčko a mladé se vylíhnou současně? vajíčka vypadají všechna oplozená... tak nevím smajlík
Michal (neregistrovaný) 27.04.2012, 13:28:20 xxx.xxx.4.166
Tak to je jasné, že nemusí zasednout od prvního, nechte je v klidu a uvidíte :)

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.