Aktuálně: 4 850 inzerátů175 234 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

Písek

Jitka Grohmannová (neregistrovaný) 26.01.2008, 20:43:38 xxx.xxx.203.224
Dobrý den, mám takový malý dotaz. Máme doma andulku-samečka cca půl roku. Celou dobu měl pořád v kleci v malé mističce ten speciální písek pro andulky, ale nevšímal si ho. Teď je u něj velice často a zobe ho. Chtěla jsem se zeptat, jestli to něco neznačí? V pár příspěvcích jsem četla,že písek moc nedoporučujete. Máme ho tedy raději klece oddělat? Děkuji za odpověď.
sunflowersman (neregistrovaný) 27.01.2008, 01:04:06 xxx.xxx.175.196
Dobrý večer, písek bych každopádně nechal.Je to jeden z velmi důležitých elementů, které ovlivňují trávení, na druhou stranu je to jeden z mnoha zanedbávatelných bodů , jež plují okolo chovatelů, často přemýšlím z jakých důvodů, je potřeba si zodpovědět jaké návyky mají papoušci od přírody,to je ten pravý důvod na který by se mělo ohlížet, přeci jenom papoušci nejsou v naší lidské péči takovou dobu ,aby se stali kulturním artefatkem,natož výtvorem člověka, tudíž papoušci si stravu rozmělnovali a jinak tomu dlouho nebude.nedokázal bych si představit chov papouška aniž bych mu poskytl nějaký grit. Totť můj názor.
cone
cone (1412 příspěvků) 27.01.2008, 08:54:20 xxx.xxx.176.221
Souhlasím s předchozím příspěvkem, písek by v žádném případě neměl chybět. Dále můžete podávat drcené vaječné skořápky z vařených vajec,sepiovou kost a nějakou formu minerálního kamene. Nic z těchto vyjmenovaných doplňků vašemu papouškovi nemůže uškodit. Cone
anonymní (neregistrovaný) 28.01.2008, 15:53:13 xxx.xxx.58.55
Od doby co jsem začal podávat korelám smrkové větvičky tak si nevšímají ani sépie ani písku,trvá to skoro čtvrt roku.Mám přestat s tím smrkem?

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.