Aktuálně: 4 849 inzerátů175 189 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

Slunečnice

Jakub (neregistrovaný) 27.01.2008, 20:07:12 xxx.xxx.63.104
Dobrý den,
potřeboval bych poradit.Jaké množství slunečnice smí andulka přijmout denně? Slunečnice je tučná - bojím se aby nevznikly lipomy.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 27.01.2008, 21:16:58 xxx.xxx.168.20
Bohužel musím nesouhlasit. Andulky by neměli slunečnici dostávat vůbec. Hodně taky záleží na umístění ptáka. Zda je v kleci, nebo ve voliéře. Ve voliéře má větší odbyt energie, protože má dostatek pohybu. Rozdíl procent tuku bílé, žíhané, nebo černé slunečnice je opravdu zanedbatelný. Faktem zůstává, že černá slunečnice má největší procento tuku z těchto slunečnic. Andulka by proto neměla dostávat vůbec slunečnici, protože trpí na nádory takzvané lipomy. Svým andulkám, už od dětství podávám směs, která obsahuje 4 - 5 druhů zrnin. Většinou jsou to 3 druhy prosa a pak další složky spíše moučnatých semen.
Vycházím taky z toho poznatku, že specielně navržené směsi od renomovaných firem vůbec neobsahují slunečnici ať jsou to směsi pro andulky od firmy Prestige, tak třeba i od firmy Deli nature. Chovatelé jak naši, tak i zahraniční co se specializují na chov výstavních andulek podávají většinou směsi, kde jsou pouze 3 druhy zrnin a to dvě ve značně větším podílu a ta třetí obsahuje jen 10%
anonymní (neregistrovaný) 28.01.2008, 16:22:10 xxx.xxx.224.61
A jak se to má udělat ve společných voliérách např. s korelami ? Ty přece slunečnici jedí.
Jakub (neregistrovaný) 28.01.2008, 16:30:59 xxx.xxx.63.104
Mám obyč andulku. Jinak ve společné voliéře 180x150x130(výška,šířka,hloubka). Mám 1,1 korela a 1,1 andulka. Slunčnici nijak neomezuji. Vycházím z toho, že andulka je líná na to, aby si slunečnici vyloupla - andulkám jsem dříve dával "namačkanou", teď v celku. Korela s tím nemá problém, zabaví se a trénuje zobák. Jinak andulku mám umístěnou v pokoji - možnost pohybu neomezená.
sejček
sejček (1256 příspěvků) 28.01.2008, 18:07:22 xxx.xxx.208.66
pro jakuba andulka jestli je čilá a hodně leté by truchu té slunečnice mohla dostat a jestli je to samec tak i naklíčenou to se tuky přemění na lepe stravitelné živiny jestli máte samotnou samici tou namočenou slunečnicí by jste mohl vyvolat snášení vajec
sejček
sejček (1256 příspěvků) 28.01.2008, 18:12:41 xxx.xxx.208.66
pro neregistrovaného já jak mám zde fotku mám 4 korely a 8 andulek a slunečnici jím taky truchu dávám já si myslím žě ta trocha slunečnice jím nemůže ublížit jiné je to když je máte v malých klíckách po párech to ty andulky nemají dostatek pohybu
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 28.01.2008, 19:11:26 xxx.xxx.183.35
Teď jste mě všichni pobavili. Připomněli jste mi jednu reportáž v televizi o jedné nejmenované pani co popisovala chov korel (mimochodem prodává krmivo v Přerově na burze). Když se ji ptali na krmení, tak na kamery odpověděla. Korelám předkládám většinou slunečnici, oni ji mají nejraději.
Pokud chováte ptáky, tak jako ona, tak doporučuji zůstat u té slunečnice vždyť to těm korelkám přeci jen chutná :)))

Faktem je, že korela a andulka je velký rozdíl, ale ani u korel by slunečnice neměla být příliš obsazena. Ptáci většinou milují to co není zdravé. Ptáci vypadají v pohodě, jsou v dobré kondici, ale játra jsou včudu. Když jsem navštívil jednoho chovatele u kterého jsem si bral výměnou samici za samce alexandra rudohlavého, tak mě velice zajímalo proč má udělaný vlastně karanténí prostor. Sdělil mi, že mu začali hynout ptáci pak mi jednoduše odpověděl. Veterinář mu sdělil, že většina ptáků trpí určitým virovým onemocněním, které zapříčinilo nadměrné podávání tučných semen. Chovatel mi řekl, že od té doby černou slunečnicí vůbec nekrmí a jen ojediněle bílou.

Ale asi budete mít více zkušeností, takže jen tak dál.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.