Aktuálně: 5 135 inzerátů172 309 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů

Žako - potíže s mluvením

anonymní (neregistrovaný) 30.04.2012, 12:54:25 xxx.xxx.189.8
Dobrý den, mám dvou ročního papouška žaka. Je velice mazlivý a velmi rád mluví - dokáže povídat i půl dne :-) jenže asi 4 dny zpátky jakoby "ztratil hlas". Snaží se mluvit, ale mluví strašně potichu. Vždy ho šlo slyšet přes celý dům, teď ho sotva slyšíme, když jsme s ním v místnosti. I četnost mluvení se snížila - jen občas se snaží něco říct. Navíc dýchá z hluboka a trošku to v něm "chrčí". Jinak se chová úplně normálně, mazlí se, hraje si, projevuje zájem o hračky, zpívá si s ptáky, které slyší z venku, nevypadá nijak unaveně ani smutně, žere i pije normálně, hovínka má pořád stejná. Prosím o radu
Lenka (neregistrovaný) 30.04.2012, 16:45:19 xxx.xxx.238.151
Zkoušeli jste už vůbec veterinu? Většinou každá má email a radí i takto písemně, než abyste předem tahal papouška s sebou... Oni vám řeknou více, než aby tady spousta lidí jen hádala. Onemocnění u papoušků jsou s velice rychlým průběhem, takže bych rozhodně neseděla doma a nečekala na názory cizích, ale "pojistila" se i telefonátem k lékaři nebo písemným dotazem. Ať se daří.
anonymní (neregistrovaný) 30.04.2012, 17:11:28 xxx.xxx.146.103
Ano, veterináře jsme už volali, stejně tak i lidem, od kterých papouška máme, ještě jsem volala jednomu odborníkovi z okolí. Ale vždy nám řekli, že dokud papoušek vypadá spokojeně a chová se normálně - žere, hraje si atd., tak není třeba vyhledávat veterináře, který se na exotické ptactvo zaměřuje - toho máme totiž velmi daleko. Prý může jít o změny v rámci dospívání, nachlazení, alergie apod. a pokud se papoušek chová spokojeně, tak si ho nemáme všímat. Mě to ale přesto trápí na druhou stranu se mi nechce papouška stresovat dlouhou cestou. Proto jsem zkusila i možnost tohoto fóra, jestli někdo nemá podobnou zkušenost. Děkuji
anonymní (neregistrovaný) 30.04.2012, 17:41:41 xxx.xxx.248.34
Ale vždyť píšete, že dýchá z hluboka a trošku v něm chrčí. To asi moc normální není!
anonymní (neregistrovaný) 30.04.2012, 17:53:42 xxx.xxx.146.103
Bylo mi řečeno, že pokud nesmutní, žere, hraje si apod. tak není třeba cestovat za odborníkem. Ale já to přesto udělám, mám o něj strach a jistota je jistota. Děkuji za názory
anonymní (neregistrovaný) 30.04.2012, 18:33:29 xxx.xxx.45.156
Nevím jak to máte k odborníkovi daleko , ale já půl dne tam, půl dne zpátky. A když mám problém tak neváhám.Nebudu se přeci radit na diskuzi s laikama, kteří mimochodem jsou kolikrát i děti. Nebo někdo kdo má papouška pár měsíců a už je znalec.
Anonymní (neregistrovaný) 17.05.2021, 09:50:04 xxx.xxx.191.219
Měla jsem téměř stejny problem.Vydrzela jsem to 5 dni a pak jsem se objednala do Prahy a skončilo to na tyden na atibiotikach Měla zanet prudusnice po dvou dnech léčby začala mluvit .Vim co se stalo,jednoduše nastydla po koupeli venku

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.