Aktuálně: 4 797 inzerátů175 482 diskuzních příspěvků17 765 uživatelů

Zebřičky!!!

zdenos
zdenos (62 příspěvků) 03.05.2012, 22:17:21 xxx.xxx.145.120
Zdravím vás.Opět mám jeden dotaz:Slašel jsem jsem ,že se zebřičky musí na zimu schovávat do tepla domu a nesmí se nechat venku.Co je na tom pravdy?Chtěl jsem si koupit jeden pár a teď jsem na rozpacích.pokud by se museli schovávat,poraďte nějaký jiný,levný malý druh místo zebřičky. Děkuji.
anonymní (neregistrovaný) 04.05.2012, 07:58:23 xxx.xxx.143.249
Zimu přežijí pokud na ně nepotáhne a bude kolem voliéry deka,tak jsem to alespoň měla já a řešila sem teplo tak že sem dala horkou vodu do sáčku,ten ještě do jednoho sáčku a dala do voliéry,přikryla dvěma dekami a krásně to hřálo.
Peťula (neregistrovaný) 04.05.2012, 10:44:47 xxx.xxx.38.103
Nedá mi to nezeptat se, proč je problém schovat dva malé ptáčky na zimu domů do tepla? Vždyť klec pro ně se s trochou nadsázky vejde i nad záchodovou mísu ke stropu :-)
belina (neregistrovaný) 04.05.2012, 14:56:12 xxx.xxx.174.89
Zebřičky, andulky a korely u nás zimují v nevytápěné venkovní voliéře. Voliéru máme ze všech stran zadělanou polykarbonátem. Mylím, že zabezpečení proti průvanu a větru je poměrně důležité. Všicni naši ptáci nejen přežili bez úhony, ale myslím že jsou ve výborné kondici. Dokonce se v zimě klidně koupali v misce na pití. Nechci nikomu vnucovat svůj názor, ale nevím co je pro ně lepší... malá klícka v obýváku nebo na wc :-), nebo velká voliéra venku v zimě? Ideální by samozřejmě byl kompromis-vnitřní zálet bez mrazu s venkovním výletem, to je to co bych chtěla letos svým ptákům dopřát :-)
anonymní (neregistrovaný) 04.05.2012, 19:55:14 xxx.xxx.214.58
Peťula : někteří z nás mají těch papoušků víc a kdybych měla svých 30 papoušků doma,asi by to moc nešlo a navíc,předsavte si že by byly v klecích celou zimu. Pustit bych je nemohla protože by se potom nedaly chytit a akorát by byly ve stresu,takto jsou ve svém teritorium a v klidu. Já osobně to ted řeším tak že v mísnosti u králíku mám tzv. "zimní voliery" které jsou menší a jsou dělané aby tam byla únosná teplota. POkud máte dva páry andulek tak není problém je dát domů,ale já mám andulky,rosely a kakariki a to bohužel dát domů nemůžu protožr andulek v lét mívám několik desítek.
Peťula (neregistrovaný) 04.05.2012, 22:11:17 xxx.xxx.6.82
for 214.58: zadavatel psal o jednom páru konkrétního druhu a to zebřiček :-). Mám to štěstí, že mám domek a v něm místnost jen pro papoušky, takže se jich tam vešlo i 50, těch menších samozřejmě. A u druhů, kterým jde v mrazech o život volím raději menší prostor.
anonymní (neregistrovaný) 04.05.2012, 23:35:42 xxx.xxx.143.249
Ano,pokud je to ptactvo co zimu snáší špatně je to samozřejmé. Já chovám jen austrálii a nový zéland a v 98% případech tito papoušci zimu snášejí dobře.
anonymní (neregistrovaný) 05.05.2012, 16:35:31 xxx.xxx.145.120
mám doma jěště koreli,a andulky!právě kvůli tomu,že nechávám tyto druhy přes zimu venku,tak se mi nechtělo dávat dovnitř klece jen kvůli zebřičkám.děkuji za názory.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.