Aktuálně: 4 563 inzerátů178 382 diskuzních příspěvků17 809 uživatelů

Venčení prosím o radu

Niky (neregistrovaný) 07.05.2012, 16:28:16 xxx.xxx.183.79
Dobrý den, ráda bych vás požádala o radu.Mám Labradora fenku, která má 9 týdnů.Domů jsem si jí přivedla, když jí bylo 8 týdnů.Hned po příchodu domů jsem jí naučila chodit čurát na plenu (podložku).Teď mám ale problém,protože se mi venku pouze větrá ale venčí se mi doma.Venku mohu být i hodinu a stejně si to přinese domů. Jak jí to teď pomalu odnaučit, protože posunování pleny směrem k venkovním dvěřím se mi neosvědčilo.Chodila stále na to samé místo.
Alena (neregistrovaný) 12.06.2012, 01:21:33 xxx.xxx.209.235
Ahojky Kazdy zkuseny trener vam rekne, ze podlozky jen prodlouzi vycvik pro kazde stene ci psa chodit curat ven. Nejlepsi rada je zacit znovu od zacatku a brat stene ven. Venku beru psa na kratkou prochazku, protoze pohyb nuti stene curat a tim padem cura nekolikrat po dobu nekolika vterin. Je take dulezite doma kazdou louzicku dobre umyt doporucuje se voda s octem(3/4 vody a 1/3 octa). Pokud mista nevycistim stene jde po pachu a vycura se tam znovu i nekolikrat. Vzdy doporucuji vycistit koberec az do te doby kdy je pes 100% vycviceny chodit curat ven. Cheers
Eva (neregistrovaný) 12.06.2012, 22:18:44 xxx.xxx.81.125
Zdravím, nejdřív gratuluji, že se Vám podařilo během jednoho týdne naučit štěně na plínku. Nesouhlasím však s Alenou, že plínky jen prodlužují výcvik. U nás s tím žádný problém nebyl u jedné fenky a u druhé to bylo podobné jako u Vás. Takže záleží na každém jedinci. Ovšem za týden se pes nenaučí čůrat venku a 9 týdnů je ještě velmi malý věk na to, aby pudově chodila čůrat ven. Doporučuji to co pomohlo u nás - doma jen pochvala za vyčůrání na plínku a ne vedle a venku veliká pochvala a pamlsek. Také je dobré učit ji znát slova "ven, venku" a "čůrat". Obě pak spojit u pochvaly za vyčůrání venku. Nejlepší je vychytat dobu čůrání, což bývá nejlepší po nočním spánku. Přes den se to pak již špatně odhaduje. Hned ji čapnout a ven, kde ji to donutí se vyčůrat, protože celou noc nebo většinu noci nečůrala. U nás toto fungovalo i s naučením kakání venku. Ráno hned po probuzení jsem na sebe honem hodila oblečení a hup ven, protože ráno vždy kadila po vyspání. Venku jsem mooooc chválila a dala piškotek. Teď už problém není. Hlavně radím trpělivost a důslednost. Hodně štěstí.
Petra (neregistrovaný) 15.06.2012, 20:05:38 xxx.xxx.74.54
Úplně odbourejte nějaké venčení na plínky. To se prostě nedělá. Tak malé štěně musíte venčit každou hodinu, pokud možno i v noci, když ji třeba uslyšíte kňučet. Pokud se náhodou vyčůrá doma, nekárejte ji, nepochopí to. Prostě seberte hadr, utřete to a konec... Venčit byste měla tedy každou hodinu, např. i po hře, po jídle apod. Když vykoná potřebu venku, řekněte jí "Hodná.", ale nechvalte ji moc přehnaně, nevím, co je to za trend. Psovi to rozhodně není příjemné, představte si, jak by bylo vám, kdybyste vylezla ze záchodu a tam by čekal člověk, který by vás začal chválit. Asi byste se cítila dost trapně a ťukala si na hlavu, že?... I pes by měl radši při vykonávání potřeby soukromý. Shrnuto: Žádné plínky, pravidelné časté venčení, žádné tresty, omezená pochvala. Hodně štěstí :-)
Petra (neregistrovaný) 15.06.2012, 20:06:31 xxx.xxx.74.54
Pardon za hrubku. Mělo tam být samozřejmě *soukromí.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.