Aktuálně: 4 557 inzerátů178 356 diskuzních příspěvků17 808 uživatelů

andulka-problém z kroužkem

SarisekZR
SarisekZR (18 příspěvků) 08.05.2012, 09:27:30 xxx.xxx.90.2
Třítýdenní mládě andulky má poraněnou nohu a začala mu otíkat.To způsobilo že se začal kroužek silně zařezávat.Existuje nějaký způsob jak dostat kroužek dolů?K tomu zranění patrně došlo přepečlivou péčí rodičů,kteří mladé neustále zalehávají,takže tomuto mrnousovi se začali rozjíždět nožičky do stran.To by se dalo zafixovat pomocí drátku,nebo houbičky,ale problém je ten kroužek,který má zaříznutý do nožičky.
Michal (neregistrovaný) 08.05.2012, 09:38:55 xxx.xxx.4.166
toto je neskutečný problém, taky se mi to stalo, já si vzal na pomoc kamaráda, a jeden ji držel a druhý plátkem na železo opatrně rozřízl kroužek, a pak kombinačkama rozevřel....Je to nepříjemné...A neoddělal jste staré vajíčka? To většinou pokud je brzo odděláte a rodiče pevně sedí, tak rozsednou radoby ty mladé...Přeji hodně úspěchu! Jo a ten kroužek se musí sundat jinak mu ta nožka odumře, to poznáte podle zbarvení, určitě už ted musí být tmavá....čím dřív ho toho zbavíte tím líp!
anonymní (neregistrovaný) 08.05.2012, 11:00:43 xxx.xxx.74.6
No a nemá náhodou ten krúžok až nad kĺbom ? Nechce sa mi veriť, aby sa 3-týždňovému mláďatu zarezával krúžok .
SarisekZR
SarisekZR (18 příspěvků) 08.05.2012, 12:03:07 xxx.xxx.90.2
Vajíčka jsme neoddělali,všechna byla plná.Problém byl s podestýlkou,tu sameček neustále vynáší z budky,takže stále dosypáváme a on vyhazuje.S tím že se kroužek zařezává jsme se setkali také poprvé.Nožička je dost oteklá a obáváme se,zda není zlomená,jak po sobě v budce šlapou.Je tam pět mladých a většinou oba rodiče.Popravdě z pilky mám docela hrůzu...ale je fakt že nožička je tmavší,tak mě to asi nemine.Určitě neexistuje nějaká mín drastická metoda?
anonymní (neregistrovaný) 08.05.2012, 12:11:34 xxx.xxx.74.6
Pardon, prehliadol som, že má nohu poranenú a opuchá.V takomto prípade sa ten krúžok asi nebude dať odstrániť, ja by som skúsil natrieť nohu nejakým prípravkom proti opuchlinám, napr octánovou masťou.
cone (neregistrovaný) 08.05.2012, 13:15:34 xxx.xxx.67.3
Také bych nohu zklidnil a snažil se odstranit otok, pak nožku fixovat a samozřejmě přejít na umělé dokrmování. V posl. čísle čas. Papoušci (3/2012) je vynikájící článek - Roznožky u mláďat od MVDr.V. Tukače.
cone (neregistrovaný) 08.05.2012, 13:20:31 xxx.xxx.67.3
takto jsem fixoval roznožku kyčelního kloubu u agap. etiopského - taranta. dvakrát týdně kvůli růstu mláděte bylo nutno bandáž upravovat. stav se zlepšil, ale byl stále znatelný, mládě skončilo nakonec u nás doma v kleci jako mazlíček
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.