Aktuálně: 4 812 inzerátů175 560 diskuzních příspěvků17 767 uživatelů

Co do voliéry 1x1,3x1,5(hxdxv)

anonymní (neregistrovaný) 08.05.2012, 21:50:03 xxx.xxx.65.97
Poradte co nejlépe umístit do této voliérky . .děkuji - .. .
Michal (neregistrovaný) 08.05.2012, 22:03:58 xxx.xxx.4.166
pár andulek, nebo drobot s tím že byste je na zimu musel schovávat....
anonymní (neregistrovaný) 09.05.2012, 08:18:48 xxx.xxx.143.249
Doporučuji jeden pár andulek,z odchovu budete mít krásné velké kusy,nebo dva páry a budou slabší,případně dva páry zebřiček apod.
Michal (neregistrovaný) 09.05.2012, 13:51:34 xxx.xxx.4.166
Ty dva páry andulek bych nedoporučoval, dominantnější samice zlikviduje tu slabší!
anonymní (neregistrovaný) 09.05.2012, 14:45:46 xxx.xxx.143.249
Kakariki v žádném případě!Kakarici jsou strašně aktviní práci (chovám je) a hrozně rádi létají,tam musí mít voliéra minimálně na délku 2 m. A když vyletí pět mladých tak to je konec. Kakariki rozhodně ne,to je jako zavřít žaka do klece pro pyruru. Nedoporučuji. Andulky nebo korely ano,zebřičky taktéž. Michal: Já mám pět páru andul v jedné voliéře a všechno OK.
Michal (neregistrovaný) 09.05.2012, 15:01:06 xxx.xxx.4.166
Jo, to už se ta agresivita jakoby vytratí, nebo spíš se rozmělní mezi víc ptáků, je to zajímavé, ale když dáte 2 páry spolu je to konec, víc párů už je v pohodě! Od třech víš....A s těma kakarikama i korelama, mohly by tam být, ale jak píše kolega nademnou, jde vidět že jsou to akční ptáčči, já je mám v 2 a 3 metrových voliérách, a i tak se mi to zdá málo :/
lukáš sahula (neregistrovaný) 09.05.2012, 15:42:01 xxx.xxx.63.66
Dovolím si vám oponovat, ale nechci se hádat, sám mám dva páry kakariků v 1*1*2 (d*š*v) a snažim se jim pobyt zpříjemnit houpačkami lany atd... mladé samozřejmě odstavuji po 20 dnech a myslím že jsou naprosto spokojeni. Pravidelně vyvádějí mladé silné opravdu pěkné kusy po kterých se nakladně jen zaprášilo....
anonymní (neregistrovaný) 09.05.2012, 16:46:24 xxx.xxx.143.249
Ano,o kakariki je oborvský zájem kvůli jejich nedostatku,ten je dle mě kvůli tomu že u kakariků se nedá vzít samce a samici,oni si musí vybrat samy,jsou to paličáci. Teda až na vyjímky,někdy si do oka padnou. jeden z mých páru jsem takto sestavila a teda,je to ten nejkrásnější pár,spolu krmí mladé,sameček se jde se samičkou koupat,pustí jí první,to samé při krmení,spolu vyvedou mladé,pomáhají jim apod. Jako,jasně že to jde,ale prostě,pro střední papoušky doporučuju min 2m na délku. Jinak Rosely mám taky v menší voliérce 1,5 x 1,7 x 0,8 ale to je už na chovateli,kakarici jsou moji nejoblíbenější papoušci a denodenně je alespoň tři hodiny pozoruji,jsou úžasné,neustále někde šplhají a samice teda skoro pořád někdy "přletuje" proto si myslím že u nich jednoznačně větší voliéra,možná že vaše jsou spokojené,ale najdou se ptáci kteří budou trpět.
anonymní (neregistrovaný) 09.05.2012, 16:47:36 xxx.xxx.143.249
Michal: Nemám zkušenost,možná to tak je,já mám páry andul samostatně nebo ve velké společné voliéře. Kakariki prostě nedoporučuju,už jen proto že to jsou nároční paooušci,u nich to nejde tak že ráno nakrmím a hotovo. Tam musí být stále přísun zeleného krmení,čisté vody na koupání apod.
juro (neregistrovaný) 14.05.2012, 12:52:43 xxx.xxx.71.211
Zdravím. To či tam dať jeden, alebo dva, či tri pári, na toto nie je žiadna príručka. A viem že úplne zbytočná diskusia. Ja osobne odchovám bez problémov mladé od troch párov anduliek, jedného páru zebričiek, a dokonca sa podarilo odchovať aj amandini pruhované a to spoločnej voliére 2*1,8*1. A všetko zdravé a silné kusy. Ale pozor, to sú dlho ročné skúseností s výberom vtákov a ich pováh. Pozor, to čo platí u jedného vo voliére zaručene nebude platiť u druhého. Je veľmi dôležité študovať prirodzené správanie vtákov vo voľnej prírode z odbornej literatúry (dokumentárne filmy). Potom to treba aplikovať do vytvorenia prostredia vo vašej voliére pre vtáky, ktoré tam máte, alebo chcete dať. Každý pár potrebuje svoje prostredie a životný priestor, aby sa cítil neohrozený a nerušený. Takže veľa zdaru, a študujte!!!!
Peťula (neregistrovaný) 14.05.2012, 14:51:07 xxx.xxx.6.82
ahoj, chápu to špatně, nebo tu opravdu píšete o spokojených papoušcích ve více párech v metrových "volierách"?

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.