Aktuálně: 4 958 inzerátů174 147 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

rh.ridgeback vs. cane corso

Vojta (neregistrovaný) 30.01.2008, 15:12:27 xxx.xxx.238.34
Ahoj. Rád bych Vás poprosil o pomoc při rozhodnutí pro správné plemeno. Rozhoduji se mezi rhodéským ridgebackem a cane corso. Rád bych při rozhodnutí přihlédnul k následujícím kritériím: vazba k rodině, vztah k dětem, poslušnost, vycvičitelnost, obranyschopnost, inteligence, agresivita vůči cizím lidem, popř. dalším zvířatům. Psa jsem již dříve měl. Jednalo se rovněž o většího psa, vlčáka kříženého s mustrlandským ohařem, takže nejsem úplným začátečníkem. V současnosti žijeme v bytě, v plánu máme se přestěhovat do rodninného domu v rozmezí 1 - 2 let. Což znamená, že pes musí zvládnout žít i na menším prostranství, než zahradě. Samozřejmě bych jej každý den venčil a aktivního pobytu by se mu také dostalo dost - kolo, běžky,cvičák.. Rád také cestuji (vícetýdenní pobyty v horách) a nového psího kamaráda bych takto rád bral všude, pokud to bude jen trochu možné, s sebou. Každému děkuji za radu. Vojta
anonymní (neregistrovaný) 11.06.2008, 21:24:33 xxx.xxx.196.227
Ahoj, mám dvě feny cane corso a jsem s nimi moc spokojená. Jako hlídači výborní, rádi se mazlí, k cizím lidem nejsou příliš důvěřiví a nenechají se pohladit. Pokud někdo přijde k nám na zahradu, sednou nebo lehnou si blízko něj a pozorují ho. Nikdy nikoho nenapadly, nesnaží se utíkat, ale jsou to velcí závisláci. Postel přímo milují a nedělá jim problém spát venku nebo v bytě. Mají zatepelnou boudu. Ta starší byla čtyři roky, když jsem si pořídila další fenečku. Byla jako její máma a nikdy ji nenapadla. Pokud nejde o žrádlo. Někdy jsou trošku paličaté, ale jsou to ženské, takže....Milujou rodinu, od dětí si nechají líbit úplně všechno, rádi si hrají a jiní psi je vůbec nerozháží. Hlavně na ně útočí ti nejmenší a holky se po nich ani neotočí, asi ví, kdo je tady ve výhodě. Mohu jen doporučit, ale když začnou línat, tak se ty jejich krátké chloupky zapíchají všude. A pokud máte malé děti, raději bych počkala na tu zahradu. Také jsem se rozhodovala mezi těmito dvěma plemeny a se svým rozhodnutím jsem spokojená. Když jsem viděla cane corso v reálu, tak to byla láska na první pohled. Jsou to velice milí a přítulní psi, klidní a vyrovnaní. S pozdravem Jitka
Sára (neregistrovaný) 13.11.2023, 16:50:37 xxx.xxx.188.141
Odpověď na příspěvek uživatele anonymní z 11.06.2008, 21:24:33

Máme již druhé CC - opět fenku. Jsou to výborní společníci, závislí na rodině (není to pes jednoho pána), ale vůči cizím jsou velmi rezervovaní a nedůvěřiví. Stejné je to se zvířaty. Naše kočky jsou OK, běda však když na dvůr přijde nějaká cizí. A do dvou let je potřeba je vychovávat jako malé děti. Když to vydržíte, budete mít skvělého společníka - společnici. Hodí se do aktivní, ale klidné a harmonické rodiny.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.