Aktuálně: 4 632 inzerátů177 804 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

Dotaz ke hnízdění korel

Honza (neregistrovaný) 18.05.2012, 21:54:37 xxx.xxx.243.121
Mám 4 korely v jedné voliéře, předpokládám, že jsou to dva páry, ale 100% nevím, u toho jednoho páru (oba úplně bílý) si občas myslím, že to jsou dva kluci. Ten druhý pár (šedé) mi snesl mladý, už budou za chvíli vylétat z budky (dávám tomu tak týden), ale dneska jsem v budce objevil 4 nová vajíčka. Kdo je tam snesl nějak nedokážu určit, v té budce se od počátku střídají jak ten šedý pár, tak ještě tam po celou dobu leze ta jedna korela z druhého bílého páru, ale nevím jestli je to samec či samice. Co mám dělat s těmito novými vejci ? Mám je nechat nebo odstranit ? Napadají mě totiž dvě situace - 1) nová vajíčka jsou té první samice a ta se takto rychlým opětovným odchovem vyčerpá 2) nová vajíčka jsou samice od toho bílého páru a ona tam teď bude hnízdit a ty původní mláďata by přestaly být krmeni. Děkuji za radu.
Honza (neregistrovaný) 18.05.2012, 22:15:51 xxx.xxx.243.121
Tak jsem se zde v diskuzích dočetl možnou příčinu - já tam mám stále vaječnou míchanici...mám ji tedy odstranit ? Nebo spíše v jakém období ji mám podávat a v jakém právě ne ?
nosino
nosino (49 příspěvků) 18.05.2012, 22:27:23 xxx.xxx.69.62
Já davám vaj.míchanici po celou sezonu každej den a problémy s tím nemám.Měl jsem korely také ve společné voliéře a dobrotu to nedělalo.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.