Aktuálně: 4 634 inzerátů177 959 diskuzních příspěvků17 797 uživatelů

Rybíz

kuba (neregistrovaný) 20.05.2012, 09:51:09 xxx.xxx.92.50
Dobrý den, můžu svým papouškům vysadit do voliéry rybíz? chtěl bych si tam pořídit eklektuse. Abych předešel trapným odpovědím typu: To vám URČIT2 sežerou, ......, tak ta voliéra bude mít okolo 100 m3 :-) Děkuli za slušné odpovědi
fylip
fylip (1289 příspěvků) 20.05.2012, 10:09:42 xxx.xxx.162.247
Dobrý den, ano můžete, já mám rybíz zasazení u penantů. Když jsem tam voliéru dával, už tam keř byl, takže jsem ho tam jen nechal. Penanti ho ale okamžitě zlikvidovali a Eklektusi, podle toho, jak u mě všechno ničí vám udělají to samé. Nejsou to extrémní dřevorubci, ale co jim dám na okus, to zmizí prakticky ihned. A když v létě uvidí na rybízu červené kuličky, určitě tomu neodolají a s rybízem půjde dolů i keř. Jinak je to krásná voliéra, mohl by jste přidat fotky?
kuba (neregistrovaný) 20.05.2012, 11:41:31 xxx.xxx.92.50
Zatím bohužel ne, protože jí teprve budeme stavět, ale už nyní tam vysazuju stromky a keře, ať vzrostou, než je tam dáme. Právě díky velikosti voliéry si nemyslím, že by to ihned zničili. V každém případě to chci zkusit, vždyť, co se stane, když to okoušou? nic. Zatim tam plánuju jezírko s vrbou, dva smrku, dva habry, dva buky, aronii, a ten rybíz, případně ještě něco podle místa. PS:velikost voliéry: 100m3 je BEZ záletového prostoru :-)
fylip
fylip (1289 příspěvků) 20.05.2012, 19:27:29 xxx.xxx.162.247
Tak to bude opravdu krásná voliéra. :) Jaká bude výška a jak velký zálet? Máte v plánu jen jeden pár eklektusů, nebo více samců a jednu, nebo dvě samice? O jakou formu máte zájem? Pohled na ně bude v té voliéře perfektní. Možná bych uvažoval dát do takové voliéry k eklektusům ještě nějakou jinou Austrálii, třeba králováky, červenokřídlé, horáky, nádherné.
Petr (neregistrovaný) 20.05.2012, 21:18:37 xxx.xxx.237.43
Dobrý den-večer.Voliera to bude pěkná,ale tak jako tak Vám to stejně sežerou.Až přijdou nato ,že jim to chutná tak je s rybízem amen.Jediný co můžete udělat chránit kořeny a rostlinu nějakýym, pletivem třeba 30 cm nad zemí,aby měla ta rostlina šanci obrazit a znovu začít rúst.Prostě aby jí papoušci nemohli sežrat celou.
anonymní (neregistrovaný) 20.05.2012, 21:34:03 xxx.xxx.92.50
Výška bude cca 4 metry, protože je ve svahu. Délka potom cca 4 x 8 m. V záletu přibližně 3x2 + 2 na výšku. Plánuji tam zatím jednu samici + 2 až 3 samce. O další austrálii zatím uvažuju. Toho okusování rybízu bych se tolik nebál, protože tam budou mít větve na šplahání a okusování + všechny ty rostliny budou vzrostlé, protože ke stavbě voliéry dojde stejně bohužel asi až za rok.... Nyní tam již vysazuji rostliny právě z toho důvodu. Ze začátku bych měl zájem o nějaký běžný druh eklektů, a časem ho obněnit za nějaký vzácnější(když už tak velká voliéra...)

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.