Aktuálně: 4 850 inzerátů175 200 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

3 korely spolu ?

Honza (neregistrovaný) 22.05.2012, 21:32:27 xxx.xxx.243.121
Dobrý den, chci se zeptat, zda-li je v pohodě, když ve voliéře budu mít 3 korely - 2 samce a 1 samici. Původně jsem myslel, že mám dva páry, ale zjistil jsem, že to jsou 3/1, tudíž bych se jednoho samce chtěl zbavit. Druhé dva samce bych si chtěl nechat, jelikož jeden je v páru se samičkou a druhý je invalida (nelítá, nemá zadní péra) a při chovu chodí do budky vypomáhat se sezením na vejcích.
Michal (neregistrovaný) 22.05.2012, 21:53:45 xxx.xxx.4.166
Bylo by lepší je mít odděleně, spíš aby ho ten samec z páru nějak neotravoval, záleží na povaze jednotlivých ptáků...ale jinak si myslím že by to neměl být problém...a záleží samozřejmě na velikosti voliér...
Michal (neregistrovaný) 22.05.2012, 21:53:46 xxx.xxx.4.166
Bylo by lepší je mít odděleně, spíš aby ho ten samec z páru nějak neotravoval, záleží na povaze jednotlivých ptáků...ale jinak si myslím že by to neměl být problém...a záleží samozřejmě na velikosti voliér...
anonymní (neregistrovaný) 23.05.2012, 07:43:03 xxx.xxx.4.226
obával bych se o život toho lichého samce, hnízdící samec by ho mohl zabít, obzvláště, když mu neulétne. Někdy mohou být i koreláci docela agresivní. Uvidíte, jak se bude situace vyvíjet.
Honza (neregistrovaný) 23.05.2012, 20:38:41 xxx.xxx.243.121
Tak zatím spolu vycházejí dobře a to už letos mají druhou snůšku. Už jsem několikrát četl, že nemůže být více samic než samců, ale o větším počtu samců jsem četl jen v jednom článku a tam zmiňovali, že samec navíc dělá takovýho troubu, který pomáhá při hnízdění a krmení mladých. Asi to zkusím v té trojici, protože ten pár si chci samozřejmě nechat a toho invalidy je mi líto, tak si ho taky nechám.
anonymní (neregistrovaný) 24.05.2012, 10:01:50 xxx.xxx.4.226
více samců než samic je snad jen u andulek, kde jsou agresivnější samice než samci, obecně to u střední austrálie rozhodně neplatí, nedokážu si představit, dát tak k sobě dva rozeláky :-( U korel - měl jsem super samce, podotýkám, že to byl původně domácí mazlíček, kterého jsem zakoupil a uměl říkat Pepíčku, ten si své samice nevšímal a věnoval se kompletně druhému páru ve voliéře. kde krmil jejich mláďata. A měl jsem i dva bratry - můj odchov podotýkám, takže 100% vím, že opravdu byli spolu od mala, měli každý svou samici a při hájení teritoria ještě v zimě před hnízděním, jeden druhého zabil.Z toho vyplývá, že ani společný chov od mala není zárukou. Od té doby chovám jen jeden pár společně s hejnem andulek :-)
Smíšek (neregistrovaný) 08.03.2013, 20:46:14 xxx.xxx.26.66
Samozřejmě, že záleží na povaze ptáků - Když jsem měl více párů korel pohromadě byly zde problémy, ale nikdy né krvavé - kamarádka měla dva samce u horáků a bylo to v pohodě - a obráceně dvě mladé samičky andulek které se dříve neznaly zahnízdily v jedné budce a odchovaly a bylo by těch příkladu více a na dlouhé povídání
Orina (neregistrovaný) 25.03.2013, 03:24:01 xxx.xxx.21.192
Jedna poznámka k neregistrovanému 234.155 Chodím občas na francouzské diskuzní stránky, ale věřte, že bych se neodvážila psát tam v češtině. My jsme tak ubohý národ, že nám sem může vlézt kdokoliv a žrem to už těch 20 let a jsme šťatní jak jsme světoví.
cone
cone (1412 příspěvků) 25.03.2013, 10:50:58 xxx.xxx.156.5
Ori, jim nejde o nic než tady(nebo na NovouExotu) něco podat, vkládají to do starých témat, která vytáhnou na světlo, já to mažu jak to najdu, nepozastavuj se nad tím.
anonymní (neregistrovaný) 06.06.2013, 12:48:22 xxx.xxx.106.152
Honzo, v každém druhu se najdou jedinci, kteří se vymykají standardu. Neřešila bych společný chov těchto tří do té doby, než by to začalo dělat problémy. Úplně to chápu, že se toho invalidy nechcete vzdát, také jsem taková a je mi to moc sympatické :-) Vždy máte možnost, kdyby jim to spolu nesedělo, dát toho nechovného samce do samostatné klícky. Přeji hodně zdaru

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.