Aktuálně: 4 653 inzerátů177 544 diskuzních příspěvků17 794 uživatelů

Penant urvaný zobák Pomoc

Karel vana (neregistrovaný) 25.05.2012, 19:30:06 xxx.xxx.124.50
Zdravím mám pár penantů loni mi v harmonii odchovaly 5 z 5ti a letos po nasednutí samec začal samici atakovat až to zkončilo urvaným zobákem chtěl bych se zeptat hlavně jestli to samice přežije doroste jí zobák a všeobecně za každý názor radu k tomuto tématu Děkuji. Foto kdyžtak doplním dnes už na to nemám žaludek
Michal (neregistrovaný) 25.05.2012, 23:08:34 xxx.xxx.114.64
Dobrý den , je mi líto stalo se mi něco podobného letos ale samici upadl zobák až po 14 dnech . ten nedoroste ... ja ji radči usmrtil než aby umírala pomalu hlady!!!! Je mi to líto...
anonymní (neregistrovaný) 26.05.2012, 10:32:47 xxx.xxx.200.189
záleží jak moc a v jakém místě je urvaný. zobák doroste, pokud se neporušilo lůžko. jinak papoušci jsou vůči zraněním celkem "robustní", vesměs se dobře hojí a dokážou se vyrovnat i se značným hadicapem. takže samici oddělit (vejce oželet), nechat ji trochu času na zotavenou. k žrádlu předkládat měkkou stravu - třeba namočené granule nebo dokrmovat (což může být pro ptáka stresující, pokud je divoký, počítám, že asi je) mám doma pyruru po úrazu spodního zobáku, nepřišel o něj úplně, ale poškodilo se právě lůžko, takže prasklina zůstala a zobák dorůstá pouze z jedné strany a křiví se. přerůstá mu jak horní, tak spodní (nemůže si ho obrušovat), pravidelně zkracujeme. po úrazu byl několik hodin spavý, postupně se to zlepšovalo, druhý den zkoušel žrát. krmí se namáčenými granulemi a ovocem, loupanou slunečnicí, piškoty. foto těsně po úrazu
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 26.05.2012, 10:33:41 xxx.xxx.200.189
těsně před zkracováním (á 2 měsíce)
Obrázek
Karel Vana (neregistrovaný) 26.05.2012, 12:35:18 xxx.xxx.124.50
Děkuji za radu je divoká takže zkusím nasadit tu měkkou stravu měl jsem to tak nějak i v plánu nic lepšího mě nenapadlo... být to u druhého páru bylo by to snažší ty berou z ruky normálně.-)
Marty (neregistrovaný) 26.05.2012, 13:35:48 xxx.xxx.92.42
Dobrý den, před necelými dvěma lety se mi toto u penantů stalo také. Samec atakoval samici a ta přišla o celý horní zobák. Nevěděl jsem si rady a poprvé v životě a zřejmě taky naposled jsem navštívil veterináře. Nevím jak hluboko má nastudovanou problematiku papoušků, nicméně říkal, že zobák doroste. Zdálo se mi to málo pravděpodobné, ale šel jsem do toho a samici zkusil zachránit. Vet ji vyrobil plastový límec na krk, což si myslím, že nebylo ideální a samici to určitě stresovalo ještě víc. Ránu ji namazal oční mastí. Ani nevím jestli ji jen uspával nebo ji dával i nějaké antibiotika nebo něco. Celá tato sranda mě přišla na 1tis. a samice mi po dvou dnech uhynula. Po tuto dobu jsem ji doma dokrmoval. Takto poraněna se dokázala snad jen napít, ale jelikož měla ten límec na krku, tak i to by mohlo být vyloučitelné, protože když jsem ji zkoušel dát napít ručně,tak byla velmi žíznivá. Myslím, že pokud přišla o celý horní zobák, tak jako u mě, tak žádné namočené granule, ovoce ani jiné měkké krmivo nepomůže. Teď je na vás zcela závislá. Já jsem utracených peněz nelitoval, protože jsem ji měl rád a také odchovala nějaké mladé v minulých letech, takže jsem ji to dlužil. Spíš mě zklamal přístup veterináře a jeho divné řeči.
hanez76
hanez76 (22 příspěvků) 26.05.2013, 08:46:35 xxx.xxx.201.251
Také se mi to letos stalo samice měla uklovaný zobák až k očím tak jsem jí musel usmrtit zakoupil novou a na doporučení zastřihnul samci letky aby neatakoval samici výsledek 3 vajíčka a čekám na výsledek.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.