Aktuálně: 4 904 inzerátů174 728 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

Šelmy a mazlení

anonymní (neregistrovaný) 12.03.2013, 17:30:24 xxx.xxx.153.238
Znovu sa vrátim k top trenerom. Na prvom videu vidíme Stephana Millera. Stephan trenoval medveďa Rockyho prakticky od jeho narodenia. Medveď Rocky bol považovaný za najbezpečnejšieho filmového medveďa v USA. Jedneho dňa si chcel Stephan s Rockym nakrútiť video, ktoré chcel dať na facebook. Dodnes sa vedú spory o tom, čo Rockymu preletelo hlavou ale proste sa stalo to, že svojho trénera napadol. Aj napriek okamžitémú zásahu zabezpečovacieho teamu Rocky Stephana smrtelne zranil. Strephan mal prekúsnutú krčnú tepnu a zomrel krátko po tom čo odbehol mimo kameru. http://www.youtube.com/watch?v=Zwwv-htcVtA Na druhom videu máme možnosť vidieť nemeckého trenera Joe Bodemana s jeho levom Kenom. Ken mal takisto za sebou karieru filmového zvieraťa a bezproblémovo pracoval. Pri promenáde na filmovom festivale v Berlíne z ničoho nič chytil Joea za nohu. Joe mal viac šťastia než vyššie uvedený Steve a nehodu prežil. Kvoli infekcii, ktorá zákonite pri poranení šelmou nastupuje, mu mali amputovať nohu, ale nakoniec všetko dobre dopadlo. http://www.youtube.com/watch?v=Uu5j3GapEDk A takýchto prípadov by sme našli neúrekom. Všimnite si dve veci. napriek tomu, že zviera bolo vychované od narodenia človekom, malo profesionálne vedenie...v sekunde mu akosi "preplo" a stalo sa nebezpečné. Obaja treneri s tým do určitej mieri rátali. preto mali pri sebe zabezpečovací team. To je druhá vec na ktorú som chcel poukázať. Každý profík ide do kontaktu so šelmou s pomocníkmi v zádech. Bohužial niekedy ani to nepomáha. Ja osobne mám pepper spray vo vrecku vždy ked idem pracovať k šelmám. Taktiež všetko 3X kontrolujem, ale istota je istota.
Petr Douša (neregistrovaný) 14.03.2013, 15:24:29 xxx.xxx.21.35
Bohužel, taková je realita drezůry, držení, nebo chovu šelem. Když se zeptáte kterého koliv drezéra, každý Vam potvrdí , že byl jednou, či víckrát napaden, nebo někdo z jeho pomocníků, s různým výsledkem, ten je závislý na mnoha faktorech. Pravda je jen jedna, šelma je schopna nás do jisté míry tolerovat, nikoliv respektovat . Samozřejmě a je to tak asi normální , nenajdete drezéra , nebo letitého chovatele , který by řekl, byl jsem napaden končim, to je v člověku . Pokud se někdo pro chov , nebo práci vážně rozhodne nic mu v tom nezabrání , jen je opravdu si dobře rozmyslet co tim získam a co ztratim a jestli mi to za to stojí , každý to má nastavené určitě jinak
Anna (neregistrovaný) 24.05.2013, 02:38:49 xxx.xxx.58.43
Zdravím všechny, obdivuji a miluji kočky, snad už od narození vyrůstám mezi kočkami. Je mi 24 let a chovám momentálně 2 kočky (měla jsem jich i 8). Už od pohledu na ně poznám, jakou mají náladu a co po mě chtějí. Jsou to všechny "bohužel" jen kočky domácí. Miluju velké kočky - tygry, lvy, i ty menší -rys, ocelot, prostě všechny. strašně ráda bych si pořídila velkou číču, ale vím, že k tomu nemám dostatečné podmínky, aby se zvíře mělo co nejlíp. Je vás tady hodně, co chová větší kočky, tak by mě zajímalo, zda je u někoho možnost návštěv vašich zvířat. Nemyslím tím hlazení jak někteří. Jen bych ráda viděla, co to vše obnáší, prostředí, zvířata atd. V zoo je to o něčem jiném.
Anna (neregistrovaný) 24.05.2013, 02:42:29 xxx.xxx.58.43
ještě podotýkám, že jsem někdo jiný, než ta Anna co tu psala že si chce u někoho pohladit šelmu, až teď jsem si všimla, že je tu někdo podepsaný stejně... Jen pro objasnění..
Petr Douša (neregistrovaný) 29.05.2013, 13:18:20 xxx.xxx.29.129
Dobrý den možná by bylo dobré napsat aspon lokalitu , kde se nacházíte , chovatelé jsou tak nějak roztroušeni po republice a u většiny je návštěva možná
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.