Aktuálně: 4 645 inzerátů177 456 diskuzních příspěvků17 793 uživatelů

společný chov - inzerce

Peťula
Peťula (665 příspěvků) 28.05.2012, 09:36:02 xxx.xxx.38.103
Přijde mi trošku líto, že v dnešní době, kdy se chovatelé celkem úspěšně pokouší o různé společné chovy, neuvádí to ve svých inzerátech na prodej odchovů. Vždyť by taková informace zabránila spoustě zbytečných omylů a jistě by někteří chovatelé takové mladé upřednostnili. Myslím si, že mládě, které je hned po vylétnutí z budky vystaveno vlivům jiných druhů se bude jistě lépe adaptovat v takovém chovu i v budoucnu. Co si o tom myslíte?
Gabča (neregistrovaný) 28.05.2012, 21:55:21 xxx.xxx.218.115
Já teda nevím, něco jsem se o společných chovech snažila taky najít, ale nic moc informací není... těch chovatelů, co to zkouší zase tolik není, a co jsem tak z jiných diskuzí pročítala, se vícedruhové voliery stávají mezi ostatními chovateli terčem kritiky. Takže málokdo se tím bude asi nějak extra chlubit. Ale je fakt, že mi se třeba více druhové voliery taky hodně líbí, ale po zkušenostech s tím, jak i dva páry stejného druhu papouška můžou být vůči sobě agresívní, já osobně na to asi nikdy odvahu mít nebudu :(
Michal (neregistrovaný) 28.05.2012, 23:20:43 xxx.xxx.4.166
Osobně se mi to taky víc líbí, ale alespoň já jsem ve svém chovu shledal více problémových ptáků, a proto se přikláním ke každému páru zvlášť ve vlastní voliéře, tedy na hnízdění. Myslím si, že chování každého ptáka je individuální, a i když například může být "socializován" chovem ve společné voliéře, může a nemusí mu to dát základ pro další chov ve společnosti jiných ptáků. A tudíž to alespoň z mého pohledu (!) není informace, kterou při koupi ptáčků preferuji :)
nomis
nomis (245 příspěvků) 29.05.2012, 12:40:00 xxx.xxx.80.240
Dobrý den,podělím se s Váma o mé zkušenosti. Chovám ve dvou voliérach 3 druhy a vše je jak má být . .První voliéra 2,2 korely,2,2 andulky a 1,1 křepelky a druhá voliéra 1,1 neofémy , 1,1 rýžovník, 1,1 zebřičky a 1,1 křepelky . .už je tak mám 3-tím rokem a vše ve společném souladu . .Myslím,že záleží na samostatných jedincích a to,že musí být do voliéry vpuštění společně . . Pěkný den . .
anonymní (neregistrovaný) 29.05.2012, 16:08:12 xxx.xxx.38.65
Ptáci ve společné voliéře jsou jako některé rostliny ve společném skleníku. V přírodě mohou žít vedke sebe bez problému a na malém prostoru, byť je to třeba 10m2 může být velký problém. Záleží jak se komu právě daří. U rostlin stačí třeba když mají lidi květiny mezi stromy. Může se přemnožit květopas a je vymalováno. Tak je to i s papouškama. V době toku a vyvádění mláďat může nastat konkurence a boj o malý prostor ve voliéře a ptáci, kteří se jindy snáší dobře znervózní a začnou útočit. Může to být ještě mnoho jiných příčin. Někdy se nesnese ani jeden druh mezi sebou při hnízdění. Ale to musí každý u svých svěřenců vypozorovat sám.
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 29.05.2012, 20:31:30 xxx.xxx.6.82
Ahoj, díky za odpovědi. Ale nešlo mi o problematiku společných chovů, spíš o to, zda by někdo uvítal, pokud by v inzerci bylo uvedeno, že mláďata pocházejí ze společného chovu, nebo zda to někdo i uvádíte a tak.
cone (neregistrovaný) 30.05.2012, 20:21:35 xxx.xxx.67.3
ahoj, zájemce o společný chov více druhů trošku potěším, dnes jsem navštívil chovatele, který ve voliéře 3x4m má umístěno společně a odchovává od všech párů : 3 páry neoféma bourek, 1 pár princesek, nějaké páry rýžovníků a na zemi jak jinak - křepelky čínské.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 31.05.2012, 20:53:53 xxx.xxx.162.247
Když už tady je téma o společném chovu, tak příští týden si jedu pro nový pár papoušků. Zatím nebudu psát o co jde, později přidám fotky. Dám je do společnosti horáků a uvidím. Zatím jsem o takovémhle společném chovu neslyšel, ale oba druhy by měly být málo agresivní, tak snad se nic nepokazí.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.