Aktuálně: 4 849 inzerátů175 234 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

prosím radu

marbex
marbex (1 příspěvků) 01.02.2008, 21:51:52 xxx.xxx.48.28
Dobrý den, potřebovala bych poradit, mám 3 letou samici rosely pennantové a o vánoce se úplně vyškubala tak že je holá. pořád se štípe až do krve, nevím co mám dělat. Vypadá jak chudinka oškubané kuře. stravu má pestrou, ovoce zeleninu, zrní, a do vody dostává vitamíny proti vyškubávání ale nepomáhá nic. Je mi jí líto když vim jaká byla krásná ještě loni. Mohlo by to být tim že byla v letě u samce kterého nechtěla? Zkoušela sem jí postříkat frontline jestli nemá nějaké parazity ale taky žádný účinek. Prosím poradte. Děkuji-
sunflowersman (neregistrovaný) 01.02.2008, 23:56:50 xxx.xxx.175.196
Dobrý večer, rosela by se mohla škubat z různých důvodů, nejprve mě napadá nuda, jakož to u domácího mazlíčka, druhá možnost mě napadá špatné stravování, jednoduše rosela se snaží dostat chybějéící látky za pomocí vlastního opeření(přirovnat to můžu k člověku, kdy za nedostatečného přísunu bílkovin začně člověk trávit vlastní svalstvo), nebo také to můžou být ektoparaziti, ¨řeště u zvěrolékaře, léčba max do 150Kč.
liaj
liaj (111 příspěvků) 02.02.2008, 10:49:08 xxx.xxx.57.47
problém škubání peří je velice složitý. dobrý článek je zde: http://www.parrotclub.sk/part/artikel.php?id=138. nejprve je potřeba vyloučit fyziologickou příčinu -> návštěva veterináře. samce nemusela chtít, ale mohla se jí líbit jeho společnost -> myslím společnost stejného druhu. a to ji třeba chybí. neuvažovala jste o koupi partnera?

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.