Aktuálně: 4 854 inzerátů175 023 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Třešně

anonymní (neregistrovaný) 11.06.2012, 14:55:56 xxx.xxx.6.1
Dobrý den můžou papoušci třešně?
anonymní (neregistrovaný) 11.06.2012, 15:00:45 xxx.xxx.139.188
ano,můžou,hlavně chemicky neošetřené
Lenka (neregistrovaný) 12.06.2012, 09:36:31 xxx.xxx.11.157
Pokud je papoušek dost silný a velký na to, aby rozlousknul pecku, tak nezapomeňte vypeckovat. Vnitřek pecek je jedovatý, těžko říct, jaké musí být množství, aby to ublížilo smrtelně, ale jedovaté to je.
cone (neregistrovaný) 13.06.2012, 18:55:16 xxx.xxx.67.3
Přes sezonu třešní a višní dávám cca 6 ks na pár, někteří jako žakové či pap. konžští je samozřejmě dokážou rozlousknout.Nevypeckovávám.
anonymní (neregistrovaný) 16.06.2012, 11:16:07 xxx.xxx.125.237
Zdravím,tak to deda zíram a že mě nepošli aleksandři velký po peckách ze třešní ? chovám alex.už asi 15 let, každý rok i odchovy. Všechny pecky ze třešní co sníme u nás v rodině, tak je po hrstích odnáším alex. do voliery a řeknu Vám, že to je uplný koncert jak vylupují pecky.Nádherná podívaná !
anonymní (neregistrovaný) 16.06.2012, 22:09:27 xxx.xxx.63.182
Amazonci dostávají větěv i s třešněmi, a baví je si je trhat, pak oberou listy a nakonec zlikvidují i větev
anonymní (neregistrovaný) 17.06.2012, 05:03:44 xxx.xxx.36.72
Dost lidí panikaří s podáváním jedovatých doplňků v potravě. Já jsem dávala "údjaně " jedovatá semínka z jablek senegalcům (už téměř dvacet let) a taky jsou živí, zdraví, celí a ještě odchovávají mladé. Ale to musí každý uvážit z čeho má strach, aby to ptákům nedával. Oni lidi taky slousknou kdeco a někomu je po tom blbě a druhému ne. Proč by to nemohlo fungovat i v říši zvířat.
Lenka (neregistrovaný) 18.06.2012, 17:47:10 xxx.xxx.11.157
36.72: Otázkou je, jestli máte papouška jako mazlíka, máte ho po ruce a na očích 24hod a jste tím pádem schopná rozlišit změny chování. Mě když senegálka-mazlík nakousala zrníčko z jablka, tak cca 3-4hod těžce dýchala, vřeštěla jako tur, prudce jí tlouklo srdíčko a pendlovala zprava doleva na větvích, totálně nervózní a málem s infarktem.... To, že je něco "toxické" neznamená, že na to papoušek okamžitě umře. Otrava se může hodně různě projevit. U pecek z třešní je to údajně např. otrava ve formě poruchy zažívání, průjmu nebo "bolestí břicha", kdy je papoušek neklidný a nevrlý. Ale myslím, že když logicky vidím něco takové veterinářem vydané a zveřejněné, že určitě nepoběžím okamžitě pro jadřince a třešně, a nebudu zkoušet, jestli i můj papoušek snese všechno, co ostatní říkají... To už je na každého uvážení. Stejně tak pecky z broskví, které obsahují kyanid. Už jsem několikrát četla, že tím byli i zabití lidé, když si někdo střádal pecky a pak ty vnitřky oškrabával. V takovémto případě bych to taky jistě papouškům horlivě podala. Pokud je papoušek někde ve voliérách k chovu, tak si nemyslím, že to chovatel uvidí v nějakých sebemenších změnách jako ten, který má papouška neustále pod nosem doma a zná jeho chování dokonale. Každý chovatel tady říká "chovám papoušky x let a ještě mi nepošli". Jak můžete vědět, že jste mu tímhle stravováním nezpůsobili zdravotní problémy, a že místo 40let nebudou žít jenom 25let? Nad tím potom chovatelé taky jen mávnou rukou, protože i polovina "životnosti" je pro ně dost a nemusí ani přijít na to, že to může být špatnými stravovacími návyky... Když to někdo chce zkoušet, ať to zkouší. Ale nepsala bych tu něco typu "mě na to neumřeli, dávej to, neřeš to"..
anonymní (neregistrovaný) 18.06.2012, 19:42:25 xxx.xxx.74.6
Už dávnejšie som pani Orine odpísal, že moji papagáji sa bez jablčných jadierok zaobídu. Ona dôvodila tým, že R Low píše,že sa môžu podávať, ale treba si prečítať i nejakú inú literatúru.
Lucie Macánová - Plumosus (neregistrovaný) 19.06.2012, 01:15:59 xxx.xxx.99.35
Pro Lenku. Mám doma mazlíky i chovné papoušky a upřímně jsem nikdy neviděla po podání jablka s jádřincem co tady popisujete. Byla jste u spec. veterináře, aby vám potvrdil že se vaše senegálka zrovna otrávila z toho semínka, klidně to mohla být reakce na chemické ošetření. Nekřivděte chovatelům voliérových papoušků. Většina jich své svěřence pozoruje i několikrát denně a při nějakém problému jsou ochotni vynaložit nemalé finance pro jejich záchranu. A věřte nebo ne změna chování je velice znát i na neochočených papoušcích. Prosím jestli by jste nebyla ochotná zveřejnit toho veterináře, který vydal ten seznam nebo odkaz, kde bych ten článek mohla najít. Ráda se přiučím. Zatím jsem našla jen nic neříkající změť názvů rostlin a seznam paní Grymové http://www.avetum.cz/tipy-a-rady/pece-o-noveho-papouska .
anonymní (neregistrovaný) 19.06.2012, 07:51:24 xxx.xxx.30.34
připojím se. dávám jádra z jablka zcela běžně našemu mníškovi a nikdy z nich neměl žádné potíže. marsoun
anonymní (neregistrovaný) 23.06.2012, 15:53:50 xxx.xxx.6.1
Díky všem mám ho jako mazlíka Tom

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.