Aktuálně: 4 806 inzerátů175 756 diskuzních příspěvků17 770 uživatelů

Žako mládě ochočení

t.rizek
t.rizek (6 příspěvků) 03.07.2012, 10:53:40 xxx.xxx.178.178
Dobrý den, budu moc rád pokud si se mnou vyměnní cenné rady ohledně ochočení Žaka. Mé Žakyni je nyní 74dní (u mě v péči je 10 dní) od vylíhnutí, byl pořízen přímo od chovatele jako dokrmený(stále dokrmujem 2x denně ráno večer lžičkou - namočené granule zn. Zupreem) Zápletka-žako si bere z ruky vše co se dá uchopit do zobáku, buď jen na prozkoumání nebo na jídlo bez problémů, pokud je v kleci, tak na ruku jde poměrně ochotně, pouze když se nohou drží stěny klece, tak mu pomohu na ruku, aby pochopil, že se mu nic nestane pokud se pustí (nejisto je u něj patrná, protože neumí ještě létat) ale pokud je žako mimo klec, tak se mu na ruku nechce (pokud mám před ním položenou ruku, tak ji jen zkoumá zobákem a jazykem, ale né a né na ni nastoupit - mluvím na něj potichu, pobízím ho atd.) např. po krmení nemám jinou možnost, než ho vzít do obou dlaní i přes jeho nevůli a dát zpět do klece. Nelíbí se mu to a tím podle mě ztrácí důvěru v mou ruku, když mu minimálně dvakrát denně takle "ubližuji". Poradí někdo prosím?
Lenka (neregistrovaný) 03.07.2012, 21:04:18 xxx.xxx.11.157
Pořiďte si knihu od Grega Glendella: Škola pro papoušky. Stojí cca 200Kč, seženete ji bez větších problémů a naleznete zde postupy od úplných začátků jak učit sedání na tyč, na ruku, odnášení do klece, přílet na zavolání, atd atd atd. Stačí mít vůli a opravdu chtít toto papouška naučit. (Mimo to, zkuste papouškovi někdy i prstem jezdit po nožkách a prstech. Nám to lépe pomáhalo, aby nás tak papoušek z nohy "setřásl", nohu z pod prstu vytáhnul a stoupl si na nás. Stejně tak se snažil prst uchopit nohou aby do něj zobákem klovnul. Ten návyk dávat nohu na prsty nebo ruku si už zachoval. Pak nebyl problém s povely...)

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.