Aktuálně: 4 886 inzerátů174 996 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Andulka přišla o oko

Petrulla
Petrulla (33 příspěvků) 20.07.2012, 21:37:44 xxx.xxx.117.1
Dobrý den,mám 4 samičky andulek a 4 samečky. Z toho byly 3 páry a jeden možný budoucí pár. Dala jsem před týdnem 5 budek a stalo se že jeden spárovaný sameček obletoval najednou všechny samičky ač už svou samičku měl. U té poslední nespárované se nějak asi uchytil a ta jeho bývalá samička se s ní poprala a bohužel přišla při tom o oko. Právě jsme se vrátili z veteriny. Dala jsem ji provizorně do jiné voliérky samotnou,aby měla klid. Zvažuji teď co udělat,jestli ji nechat samotnou v té menší voliéře,nebo zda k ní dát jednoho ze samečků,aby jí nebylo smutno-buď toho jejího původního ale ten už má pletky s tou druhou,nebo toho posledního nezadaného. Nebo ji nechat samotnou ? Bojím se že bude smutná. Můžete mi někdo poradit kdo máte zkušenosti co by bylo nejlepší teď udělat ? děkuji moc za všechny připomínky.Petra
anonymní (neregistrovaný) 21.07.2012, 13:10:55 xxx.xxx.143.249
Myslím že se na to díváte moc lidsky, andulky nemají ani zdaleka tak vyspělou sociální síť a je normální že jeden sameček obletuje více samiček, pochybuju také že se poprala se samečkem, vetší pravděpodobnost je že to byla některá samička, samečci u andulek nejsou agresivní. Vždycky je lepší mít třeba 4 samičky a 5 samečků, protože lichý samec v hejnu být může, samička NIKDY. Takže až se jí rána zahojí, vraťte ji zpět a pořiďte ještě jednoho samečka. Jinak se to dělá tak že se koupí např. 10 samečků a 8 samiček a oni si vyberou samy a taky dle toho budou samy hnízdit. Díváte se na to moc složitě, určitě ji nechte pár dní doma, klidně k ní můžete samečka dát, a poté ji vraťte do voliéry, je možné že se pobili např kvůli budce, i když jich máte 5, může se 2 líbit jedna. Nechte to na nich, kdyby jste nadále pozorovala agresivitu, oddělte je.
anonymní (neregistrovaný) 22.07.2012, 19:58:08 xxx.xxx.100.108
a navíc v příštím roce se to může změnit :-) u mě se tak přepářily všechny páry, ještě, že jsou všichni nepříbuzní :-))
Petrulla
Petrulla (33 příspěvků) 23.07.2012, 09:57:25 xxx.xxx.77.140
Dobrý den,děkuji za příspěvky. Ona ta naše samička co přišla o oko je taková dryjáčnice jak říkáme,se všemi se nejvíc pere už od začátku,ostatní se většinou nějak dohodnou ale tahle samička to je pořád nějaká potíž. Vloni se prala o budku,letos o samečka,a vždycky teče krev. Tak už se ji tam k těm ostatním docela bojím vrátit co zase bude,aby nepřišla i o druhé oko. Spíš přemýšlím že ji oddělím s tím jejím původním samečkem do té menší voliérky a dám jim tam jednu budku. Jsem klidnější když jste mi napsali že andulky mohou být taky přelétavé a nejen lidi :)). Já myslela že je to jako u labutí,že když má andulka partnera tak je to na celý život :).
anonymní (neregistrovaný) 24.07.2012, 08:10:27 xxx.xxx.73.141
Včera jsem dala poraněné samičce do její separé voliérky toho jejího původního partnera,ve velké voliéře zbyli samečci a 3 samičky. Ťeď zase ve druhé voliéře ten jeden nespárovaný sameček okupuje budku ve které sedí samička z páru a jejího samečka k ní nechce pustit. Shazuje ho z bidýlka u vstupu a pořád u toho vstupu vysedává,toká.Když samička vyjde z budky,oba se jí dvoří a to přitom s tím svým samečkem byla rok v páru. Tak čekám co z toho vzejde.Pokud by bylo třeba,koupila byh ještě jednoho samečka aby si i poslední samička mohla vybrat. Tak musím říct že to není tak úplně legrace když andulky hnízdí,představovala jsem si to původně tak nějak romanticky jednoduše a teď jen koukám kolik mají andulky vlastně požadavků a co se vše může stát a jaké situace mohou nastat. Každá andulka je osobnost :).
dasa009
dasa009 (385 příspěvků) 24.07.2012, 08:31:55 xxx.xxx.100.108
jooo, andulinky jsou andulinky ♥ také je chovám v hejnu a nedám na ně dopustit, v jejich voliéře je pořád živo, pořád se je na co koukat :-)
Petrulla
Petrulla (33 příspěvků) 25.07.2012, 12:34:12 xxx.xxx.73.141
Je to tak,andulky mě stále překvapují něčím novým. Nejde jim naplánovat jak to bude a co bude,vždycky překvapí něčím originálním,teď třeba jeden sameček z páru obskakuje všechny samičky ve voliéře,skáče na záda každé kterou potká,je to prostě proutník :).

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.