Aktuálně: 4 850 inzerátů175 241 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

papoušek bez nohy

anonymní (neregistrovaný) 21.08.2012, 16:32:22 xxx.xxx.180.138
dobrý den mám doma roselu pennant které něco ukouslo nohu máte někdo skušenosti s papoušky bez nohy prosím poradte dekuji horváth
Martin (neregistrovaný) 21.08.2012, 18:10:45 xxx.xxx.49.52
zdravím,mám korelu které pred dvěma lety vzala nohu lasička.Byl to chovný samec.Mám je stále pohromadě se samičkou.je v pohodě,pro život mu noha stačí.Veškeré pokusy o páření jsou však marné.Neudrží se na ní.
anonymní (neregistrovaný) 21.08.2012, 20:56:14 xxx.xxx.98.18
Dobrý večer,mám samici kkčč,která se coby mládě zachytla o kroužek.Všimla jsem si toho pozdě-noha jí zčernala a pak upadla: (( Další rok stále zkoušela lákat samce z vedlejší voliery a snášela vajíčka.Tak,když jsem viděla inzerát,že darují kkčč samce bez nohy,hned jsem jej dovezla.Bylo mi jasné,že neodchovají,ale samička nebude sama. Letos samička zase začala snášet a k mému úžasu se vylíhla tři mláďata.
anonymní (neregistrovaný) 21.08.2012, 21:00:14 xxx.xxx.98.18
Nyní jsou týden z budky a rodiče jsou naprosto perfektní. Párkrát jsem je viděla se pářit a je to opravdu k neuvěření. Jinak ani jeden z rodičů nemá problém s ostatními spolubydlícími a ani se zařízením voliery. Samice si dokonce k hnízdění vybrala docela hlubokou kmenovou budku,do které je přístup po pletivu. Takže to s papouškem zkuste,třeba Vás překvapí.
anonymní (neregistrovaný) 22.08.2012, 07:31:53 xxx.xxx.59.175
ano,taky se mi to stalo u zpěvavých,samce jsem daroval jednomu známému,má ho na okrasu,a říkal že i bez nohy dokáže žít plnohodnotný život, (šplhá po pletivu atd.samičku k němu ale nemá,je s andulkama.)
anonymní (neregistrovaný) 22.08.2012, 09:09:58 xxx.xxx.180.138
děkuji vám moc za vaše vzpomínky s papoušky bez nohy tu mou si určitě nechám horváth
horváth (neregistrovaný) 26.08.2012, 10:36:56 xxx.xxx.180.138
papoušek dnes bohužel umřel měl krevní sraženinu pochoval sem ho na zahradě
anonymní (neregistrovaný) 16.10.2013, 19:17:31 xxx.xxx.146.249
dnes jsem našel dva horáky s vytrženou nohou až v kyčli ...asi kuna. Je to smůla měl jsem je od soboty
anonymní (neregistrovaný) 16.10.2013, 20:43:11 xxx.xxx.70.146
Čo k tomu dodať ? Vtákov by mali chovať ľudia,ktorí na nich nešetria a urobia im bezpečné voliéry !
Alan (neregistrovaný) 29.08.2023, 08:36:34 xxx.xxx.143.183

Dnes ráno jsem našel dvě ze 3 korel ve venkovní voliéře a obě mají jednu mohu pryč. Jasný musim zdvojit pletivo. Netušil jsem, že se tohle může stát. Past na kuny jsem objednal, ale  prosím o radu někoho kdo ví jak teď ty dvě chudinky zmrzačený udržet na živu? Jedna vypadá, že si i sedne na větev, ale druhá je dost pomordovaná. Nevím jestli budou schopné se nakrmit, napít. Jestli je tam mám nechat, nebo raději dát domu do miniklece a tam je nějak krmit. Nejsou ochočené, tak se teď mnohem víc přirozeně bojí i mě.  Moc Děkuji za radu předem. 

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 29.08.2023, 13:16:02 xxx.xxx.63.34
Alan:

Dnes ráno jsem našel dvě ze 3 korel ve venkovní voliéře a obě mají jednu mohu pryč. Jasný musim zdvojit pletivo. Netušil jsem, že se tohle může stát. Past na kuny jsem objednal, ale  prosím o radu někoho kdo ví jak teď ty dvě chudinky zmrzačený udržet na živu? Jedna vypadá, že si i sedne na větev, ale druhá je dost pomordovaná. Nevím jestli budou schopné se nakrmit, napít. Jestli je tam mám nechat, nebo raději dát domu do miniklece a tam je nějak krmit. Nejsou ochočené, tak se teď mnohem víc přirozeně bojí i mě.  Moc Děkuji za radu předem. 


Ano, dvojité pletivo. Někomu se osvědčil i ohradník dolů k voliéře. My na to máme psy. 🙂 

Záleží, jak moc to má. Většinou jsou papoušci celkem stateční a naučí se fungovat i bez prstů, pokud se o nohu můžou alespoň opřít, aby zůstali sedět na bidle. Osobně bych je vzala domů do klece, rány ošetřila (min. dezinfekce a zjistit celkově, jak moc to je - pokud už příliš, nechat uspat a netrápit ji) + umístila někam, kde budou mít klid a dala krmení i na dno, ať se k němu dobře dostanou. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.