Aktuálně: 4 837 inzerátů175 471 diskuzních příspěvků17 765 uživatelů

Kakariki mutace

lukáš sahula
lukáš sahula (144 příspěvků) 26.08.2012, 18:43:40 xxx.xxx.63.66
Dobrý den Dnes jsem prohlíel ptáčata v budce a od čistě žlutého páru se mi oběvilo poprvé zelené zbarvení ( je to jen asi půl centimetrový flíček ) což by mě nezarazilo tolik jako že jsou pírka půlená.... napůl žlutá a na půl zelená... má někdo podonou zkušenost? Foto brzy přidám.
Mona241
Mona241 (81 příspěvků) 29.08.2012, 13:03:19 xxx.xxx.106.152
Že je pírko půlené mě ani tak nepřekvapuje, když těm našim kakarikům vypadávají červená pérka, také je u některých červený jen konec, jinak je žluté. Vypadá to, že některý z rodičů vašich rodičů měl v příbuzenstvu zelenou mutaci. U našich mláďat máme také jedno, které má nad červenými pérky za okem trochu zelených. Naštěstí na obou stranách, tak to není zas až tak divné. Počítala jsem s tím, že něco takového se u našich malých vyskytne, protože když jsme si byli před rokem vybírat žlutého samce u chovatele, jeden z jeho kakariků (bratr od našeho samce) měl zelenou skvrnku na hlavičce. I když jejich rodiče byli celí žlutí. Já teď spíše řeším problém s vypadáváním peří ... Nevím proč, ale náš zelený kakariky samec s tím nikdy problém neměl. Peří mu vypadává, ale neobjevují se holá místa. Žlutý samec "přepeřuje" zhruba od února tohoto roku a stále nejsme schopni dosáhnout toho, aby se mu vrátila původní krása. Nejhorší situace je nyní, kdy krmí mladé, asi je to pro něj stres. Koupili jsme vitamíny v kapkách i v prášku, dáváme zelené krmení, rosíme, vodu na koupání má stále k dispozici. Travní drn mi žrát nechce. Tak už nevím, co s tím. Vypadá jako opelichaný sup :-)
lukáš sahula
lukáš sahula (144 příspěvků) 29.08.2012, 16:35:49 xxx.xxx.63.66
DObrý den že jeden z předků meho páru měl co dočinění ze zelenou mutací, my bylo jasné hne, zarazilo ě právě to půlení peříček, podobně zbarvená ptáčata z jiného hnízda mají peří but žluté nebo zelené nikoliv půlená. Jinka k tomu pelichání, děje se mi to taky u všech párů, nechávám tomu volný průběh, ptáci po odstavení druhého vrhu mladých obrazí. L Sahula

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.