Aktuálně: 4 945 inzerátů174 413 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Špatné peří

anonymní (neregistrovaný) 13.09.2012, 17:30:55 xxx.xxx.94.190
Dobrý den! Všimla sem si, že pokud moje aymarka někde čístí peří, je pod ní poté hromádka jakoby lupů. Jako malou ji poklovali rodiče a na hlavě jí teprve dorůstá peří. Chci vědět co mohu udělat pro zlepšení kvality jejího peří? Nějaké vitamíny? Lněné semínko dostává. Také sem si všimla, že se velmi často drbe v místě kde ji na hlavičce dorůstá nové peří.
Peťula (neregistrovaný) 13.09.2012, 20:22:59 xxx.xxx.6.82
ahoj, je to přirozené chování, pokud přepeřuje, rostou peříčka obalená takovou jakoby voskovou vrstvičkou a teprve pak se rozbalují, vrstvička se rozpadává. Papoušek si drbáním pomáhá rozbalovat peříčka. Moje senegalka si ode mne nechává rozlupovat nové peří, vysloveně mi leze pro ruce adrží se spokojeným brumláním :-). Samozřejmě zvýšený přísun vitamínů napomáhá lepšímu průběhu přepeřování.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 14.09.2012, 09:45:14 xxx.xxx.161.104
Ano, je to přirozené když se člověk "loupe" taky z vás odpadají " lupy " a svědí vás to to samé když papoušek přepeřuje, jej nové brčka svědí tak se drbe peří vyrůstá obalené v určitém pouzdře které se růstem pera rozpadá a zmizí docela, právě tyto zbytky pouzdra vám mohou připadat jako " lupy" ale je to naprosto v pořádku když budete mít možnost si je na papouškovi prohlédnout sama z blízka , hned budete vědět oč jde

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.