Aktuálně: 4 792 inzerátů175 675 diskuzních příspěvků17 769 uživatelů

Žako-odstav-prosím o radu

Tomáš (neregistrovaný) 03.10.2012, 10:53:28 xxx.xxx.178.178
Dobrý den, mám problém s odstavem žaka. Knihu pana Bartla mám přečtenou snad 5x, ale nefunguje u nás odstav. Je mu 5 měsíců a 13 dní přesně. Od narození je krmen namočenýma granulema. Cca na přelomu třetího a čtvrtého měsíce jsem začal dávat namočené zrniny + zeleninu a ovoce. Granule jsem začal pomalu vynechávat a dávám je jednou za 3 dny do teď, protože jinak je papoušek po 2 dnech nervózní, nenažraný a neustále křičí v kleci pokud jsme doma. Pokud doma nejsme, je v klidu.(vyzkoušeno) Papoušek zrní prakticky nežere (odzkoušeny 3 značky - vitacraft pro africké papoušky, směs zrnin od chovatele atd. atd.), ovoce a zeleninu žere, ale jen to co mu chutná (jarní cibulka, fíky, jahody, jablka). Pokud zeleninu dám pryč z klece, nežere prakticky nic. Chovatele jsem se svým problémem informoval a ten mi řekl, že mám nechat papouška vyhladovět, ale to by znamenalo minimálně na 3 dny se odstěhovat, jinak mi praskne hlava z neustálého křičení jak v kleci, tak mimo ni celý den. Chápu, že má hlad, ale potřebuji mu nějak vysvětlit, že zrní je to pravé pro něj a né granule. Pokud dám granule hovínka jsou v pořádku. Po zelenině jsou celá tmavě zelená, ale chovatel mě ujistil, že to tak má být pokud žere jen zeleninu. Můžete mi někdo poradit? Pokud budete potřebovat nějakou informaci, rád sdělím. Děkuji za rady
anonymní (neregistrovaný) 03.10.2012, 11:40:50 xxx.xxx.62.209
pokud se papoušek stravuje sám, tak je odstavený. s odstavem teda žádný problém nemáš. máš problém, že ti nechce přijímat některou potravu, tedy například zrní. papoušek klidně může žít na granulích, lze mezi nimi vybrat opravdu dobré, stejně tak jako mezi zrním. akorát je přestaň je máčet, namočené se rychle kazí. podávej mu do jedné misky granule, do druhé zrní, do třetí ovoce a zeleninu.
anonymní (neregistrovaný) 03.10.2012, 12:24:56 xxx.xxx.178.178
Můžu se tě zeptat jestli nemáš nějakej typ na granule pro žaky?
anonymní (neregistrovaný) 03.10.2012, 12:57:30 xxx.xxx.62.209
mám, ale nebude se ti to líbit :-) harrisons s palmovým olejem. drahé, nicméně s vysokou nutriční hodnotou, takže se může podávat menší množství. nebo levnější, ale pořád dobrá kvalita - nutribird. dále animalzone s palmovým olejem, u těch ale nemám ověřené, co skutečně obsahují, jen co uvádí výrobce pokud tě zajímá co která značka skutečně obsahuje (složen)í, nabrat vzorky (alespoň 100 g) a nechat udělat rozbor na státní veterině a podle toho se rozhodnout
anonymní (neregistrovaný) 03.10.2012, 12:59:08 xxx.xxx.62.209
PS. s jedním žakem bych to neřešila a koupila harrisons. čas od času je podávám a fakt je to na těch ptácích znát
anonymní (neregistrovaný) 03.10.2012, 13:20:24 xxx.xxx.178.178
Neřeším kolik to stojí, důležitý je, aby to žral a chutnalo mu to. Zrní kupuju cca 500g skoro za 200kč a když po týdnu jsou dvě zrníčka pryč, tak to je výkon. Ovoce který mu chutná není třeba dostupné celý rok, takže se může stát, že týdne bube mít v kleci to co nežere a to by byl problém jak pro mě, protože by mi pukla hlava z řevu, tak pro něj protože by se nenažral. Každopáně díky za tipy! Kouknu jestli je někde seženu až pojedu z práce a dám vědět jak se na mě tváří.:)
anonymní (neregistrovaný) 03.10.2012, 13:23:59 xxx.xxx.178.178
Dají se koupit někde v tuctovém zverimexu tipu Petcenter nebo tak něco?
anonymní (neregistrovaný) 03.10.2012, 13:54:29 xxx.xxx.178.178
Jen koukám, že často uvádějí, že není dobré ho tím krmit pořád. Jakou máte zkušenost vy?
anonymní (neregistrovaný) 03.10.2012, 14:50:02 xxx.xxx.62.209
nutribird se v "tuctovém" zverimexu koupit dají, harrisons ani animalzone ne. prodejce animalzone je v ČR jeden, harrisons dodavatelů je víc. v případě harrisons a jednoho papouška doporučuju balení cca 2,5 kg - příznivější cena než u půlkilového a spotřebuje se v rozumně "krátké" době zkušenost mám dobrou. pro: v granulích papoušek sežere vše co má, nevybírá si proti: louskáním zrní se papoušek zabaví. granule mohou být dotovány "pomocnými" látkami jako barviva apod., takže papoušek do sebe dostane zbytečnou chemii. proto vybírat pečlivě - nebarvená a případně si nechat otestovat to složení. na druhou stranu u zrní taky nevíte, kde to rostlo atd. ve směskách zrní jsou vyloženě rizikové buráky, rozhodně před podáním rozlousknout a zkontrolovat, zda nejsou zkažené nebo plesnivé
Tomáš (neregistrovaný) 08.10.2012, 13:27:26 xxx.xxx.178.178
Jaké by jste doporučila koupit? Budu je dávat každý den a nevím jestli 15% tuku není moc. http://www.rajpapousku.cz/harrisons-bird-foods/
Monavy (neregistrovaný) 08.10.2012, 19:55:19 xxx.xxx.88.195
my pro žaka používáme ty červené http://www.rajpapousku.cz/high-potency-coarse-granule-045kg/ a kupujeme velké balení,vyjde to finančně líp.Je určené pro mláďata a v době přepeřování.3koda,že nedělají ve velkém balení ty fialové s palmovým olejem,Koryna je miluje. K tomu zrní-nepřestávala bych mu to nabízet.Jen ať se naučí louskat.Naše Kora taky byla nejdřív líná,ale to mládě se to pak naučí....hlavně nepřestávat nabízet.Teď žere a žere.Je jí 1,5 roku.
Tomáš (neregistrovaný) 18.10.2012, 11:18:26 xxx.xxx.178.178
Díky za radu! Jdu je pořídit a jsem zvědavej jak se na ně bude tvářit. Koupím malé balení s palmovým olejem a malé high potency a uvidíme který budou chutnat víc. Ten náš hajzlík je dost vybíravej.:D V kleci má grunule, zrní, ovoce a zeleninu a občas veječnou směs, ale žere prakticky jen granule a ovoce a zeleninu. Do kolika let se dá žako považovat za mládě?
Tomáš (neregistrovaný) 31.10.2012, 17:22:59 xxx.xxx.54.42
Už mám doma granule jak s palmovým olejem, tak s vyšším obsahem tuku.Myslíte, že je žere???Ani náhodou...:( Nepomůže je ze začátku trochu namočit, aby změkly?
Monavy (neregistrovaný) 02.11.2012, 17:10:53 xxx.xxx.88.195
Asi chce prostě čas-naší Korynu baví právě to,že to křupe....Já bych je nenamáčela,prostě bych je nechala v kleci,aby si na ně zvykl...ikdyž znám vlastě taky člověka,který je radši drtí třeba na ovoce,protože se líp zužitkujou.ono je z toho docela hodně odpadu,který papoušek nesežere....
Roman (neregistrovaný) 02.11.2012, 19:28:03 xxx.xxx.116.252
Nezlobte se na mně ale proč kupujete neodstaveného papouška. To je ponaučení i pro druhé. Příště se nepouštějte do věcí o kterých nic nevíte. Teorie a praxe je dost velký rozdíl. Nezlobte se ale jsem odpůrcem těch co prodávají nesamostatné ptáky, a mám za hlupáky ty kteří je kupují. Toto hraníčí s týráním zvířat.
anonymní (neregistrovaný) 21.11.2012, 12:29:56 xxx.xxx.178.178
Romane, ty se radši nevyjadřuj a věnuj se co de tobě nejlépe. Movany díky!
Mona241
Mona241 (81 příspěvků) 21.11.2012, 12:43:06 xxx.xxx.106.152
Tomáši, s takovou vám za chvíli papoušek přeroste přes hlavu. Jak vám radil chovatel, nechala bych ho vyhladovět, až si prostě vezme to, co je zrovna v misce.
anonymní (neregistrovaný) 21.11.2012, 20:08:36 xxx.xxx.116.252
Tomáši nevím otom že bychom si někdy potykali ani husi jsme spolu nepásli. Asi rodiče něco zanedbali.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.