Aktuálně: 4 571 inzerátů178 103 diskuzních příspěvků17 803 uživatelů

Kakariky červenočelý - pelichá

Václav (neregistrovaný) 11.10.2012, 17:25:48 xxx.xxx.96.5
Dobrý den, mám kakarikyho asi tři měsíce a tak před dvěmi týdny mi jaksi neůplně začal pelichat. Už jsem toho skusil docela hodně ale pořát se to nezlepšuje. Poraďte mi prosím co a jak, aby se to zlepšilo. Děkuji
anonymní (neregistrovaný) 19.10.2012, 04:46:49 xxx.xxx.0.150
Dobrý den někdo radí dát mu drn s kořínky, bere si odtud nějaké min.látky, ovšem je to trochu riskantní kvůli parazitům. Někdo má dobré zkušenosti s tek.miner. přípravkem optimin E nebo nějaký vit. přípravek, ale musí být kvalitní, mám dobřé zkušenosti s mutta vit nebo omni vit od firmy orofarma
anonymní (neregistrovaný) 19.10.2012, 10:23:16 xxx.xxx.4.226
kakarici pelichají poměrně často, zejména na hlavě. Mám ve voliéře samce, rovněž "plešatí", má zatravněnou hliněnou podlahu ve venkovním výletu, omnivit dávám rovněž do vody, taky acidomit, na střídačku a přesto pelichá :-)
anonymní (neregistrovaný) 21.10.2012, 11:56:51 xxx.xxx.143.249
Mám pár samice skořice x samec žlutá mutace. Samec každé dva měsíce vypadané peří na krku a hlavě! oškubaný jako slepice! Zkusila jsem kdeco, nicméně výsledek žádný, prostě to mají v genech, zatímco samice nepelíchá vůbec.
Mona241
Mona241 (81 příspěvků) 29.10.2012, 13:06:08 xxx.xxx.106.152
Jak píší ostatní, samci pelichají (přepeřují) poměrně často. Hlavně jsem si toho všimla u vyšlechtěných druhů - žlutí, skořicoví + mutace. Přírodní zelení k pelichání moc sklony nemívají. Základ je dávat denně čerstvou vodu na koupání, popř. ještě denně papouška stříkat (udělat mlžný rozptyl vody) pomocí stříkače na květiny. Nesnáší suchý vzduch, hlavně v panelácích. Dobré je zkusit i nějaké ty vitamíny do vody, popř. na ovoce nebo ten travní drn. V případě, že je chovaná pára, většinou rve samce na hlavě samice, tam bohužel vitamíny ani drny nepomohou. Mohou jen urychlit růst peří. Nevím proč, ale na té hlavě roste peří vždycky nejpomaleji :-) Možná je příčinou pelichání i stres. Kdyby měl někdo nájem, nabízím k prodeji zbývající dvě žluté samice z letošního odchovu :-)
zelí 12 (neregistrovaný) 29.10.2012, 17:42:53 xxx.xxx.92.50
No, na to je jednoduchá odpověď, ale pro někoho z bytu nesplnitená. Pokud je oškubaný jednotlivec, zkusit se zamyslet nad výživou, vlhkostí atd. Pokud se škubou navzájem zkusil bych prostornou voliéru, ve které mhou slepičit na zemi, létat a pod. :-D

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.